Türkiye'nin geleceğinin bir parçası olacağız

Sanofi Grubu’nun Türkiye’deki sürdürülebilirlik stratejisinden buna yönelik geliştirdikleri projeler kadar pek çok konuyu Olivier Guillaume ile konuştuk.

1.10.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Türkiye'nin geleceğinin bir parçası olacağız


OKULDA DİYABET PROGRAMI:

Sağlık ve Milli Eğitim bakanlıklarının desteği, Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği'inin liderliği ve Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği işbirliği ile hayata geçirilen Okulda Diyabet Programı'nı Sanofi koşulsuz destekliyor. Türkiye'de bir ilk olan Okulda Diyabet Programı ile ülkemizdeki 750 bin öğretmen ve 17,5 milyon öğrenciye ulaşılarak, çocuklarda diyabet belirtileri konusunda önemli oranda farkındalık yaratılması amaçlanmış. 25 bin okulda yapılan eğitimler ile 580 bin öğretmene ve 7,5 milyon öğrenciye Tip 1 diyabet ve sağlıklı beslenme eğitimleri verilmiş.
AkademiKA:
AkademiKA, Türkiye'de araştırma yapan hekim ve bu araştırmalarda görev alan sağlık profesyonellerine yönelik bir eğitim programı. İçeriği, klinik araştırmalarla ilgili ulusal ve uluslararası etik ve bilimsel kuralları ve veri toplama, raporlama ve analiz etmek ile ilgili gerekli bilgileri kapsıyor. Program, Türk akademisyenlerden oluşan AkademiKA Yönlendirici Kurulu ve Sanofi Türkiye işbirliği ile oluşturulmuş. 2003 yılından beri düzenlenen eğitimler yılda 3 kez 2 günlük eğitimler şeklinde gerçekleştiriliyor. 21 program ile bugüne kadar 1000 sağlık profesyoneline ulaşan AkademiKA, başarısı sonucu gelen talepler karşısında 2008 yılında kapılarını yabancı araştırıcılara da açmış bulunuyor. 'AkademiKA International' ismiyle anılan bu uluslararası uygulama, 2010 yılında Dubai'de gerçekleştirilmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz