3'üncü havalimanı ihalesine odaklandım

Burcu Geriş, Garanti Bankası'ndaki ilk iş deneyiminin ardından TAV'da ustalaşma dönemini yaşadı.

1.05.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
3'üncü havalimanı ihalesine odaklandım
BURCU GERİŞ / TAV HAVALİMANLARI HOLDİNG CFO'SU
TAV Havalimanları'nın 2007 yılındaki halka arzı ve 2012 yılında TAV hisselerinin yüzde 38'inin ADP'ye satılması Geriş'in kariyerindeki en heyecan verici projelerdi. Aralık 2012'de TAV Havalimanları Holding'in CFO'luğuna yükselen Geriş, TAV'daki 7 yılında İstanbul'dan Gürcistan'a, İzmir'den Tunus'a, Ankara'dan Medine'ye, grubun işlettiği her bir havalimanı ve terminal için yüz milyonlarca dolarlık kredi işlemlerini sonuçlandırmanın keyfini hiçbir şeye değişmeyeceğini söylüyor.

Geriş, bugün TAV Havalimanları'nın CFO'su olarak proje finansmanı, hazine, bütçe ve risk yönetimi birimlerinden sorumlu. "TAV olarak doğru yatırımlara girilmesi, optimum finansman yapısının kurulması ve finansmanın sağlanması, kısa ve orta vadeli iş planlarının, bütçelerinin, risk analizlerinin yapılması ve günlük hazine işlemlerinin gerçekleştirilmesi sorumluluklarım içinde yer alıyor” diye konuşuyor. Kariyer hedefini TAV'a daha fazla değer katmak olarak açıklayan Geriş, gündemini ve ajandasının önemli maddelerini şöyle ifade ediyor: "Bu aralar gündemimizi en çok meşgul eden konu. İstanbul 3'üncü havalimanı ihalesi. Bu proje TAV olarak 1'inci önceliğimiz.

Mevcut havalimanını 12 yıldır işleten başarılı bir operatör ve yatırımcı olarak bu ihalede çok büyük avantajımız olduğunu düşünüyoruz. Bunun dışında 2012 yılında çok başarılı 2 finansman olan 1,2 milyar dolarlık Medine Havalimanı İslami finansmanını ve 250 milyon Euro'luk İzmir Havalimanı proje finansmanını tamamladık. 2013 ajandamda Zagreb Havalimanı ve servis şirketlerimizin yurtdışı projeleri de önemli yer tutuyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz