"Akademik bakış açısı şart"

Sezer Bozkuş Kahyaoğlu, akademik başarısını iş dünyasına taşıyan yöneticilerden biri.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Akademik bakış açısı şart
SEZER BOZKUŞ KAHYAOĞLU / GRANT THORNTON TÜRKİYE İŞLETME RİSK YÖNETİMİ HİZMETLERİ ORTAĞI
Kurumsal risk yönetimi ve iç denetimde Türkiye'nin lider kanaat önderleri arasında yer alıyor. Kahyaoğlu, "Yeni bir meslek olarak kurumsal risklerin yönetiminin, Türkiye'de kurumsallaşmasına ve gençlerimizin bu alana yönelmesine katkı sağlıyorum” sözleriyle asıl hedefini açıklıyor.

Kahyaoğlu, Türkiye ekonomisinde işletmelerin karşılaşabilecekleri risklerin yönetimine yönelik dünyadaki iyi uygulamalar çerçevesinde kurumsal risk yönetimi süreçlerini inceliyor. Bu konuda stratejiler oluşturmayı ve danışmanlıklar vermeyi misyon olarak belirlemiş durumda. Kahyaoğlu Amerika'da bulunan iç Denetçiler Enstitüsü (IIA) nezdindeki Araştırma ve Eğitim Danışmanları Komitesi'nde Türkiye'yi temsilen 2010'dan bu yana aktif görev alıyor. IlA'nın özel önem verdiği risk yönetimi ile ilgili projelerde görev yapıyor.

Kariyeri boyunca iş yaşamındaki tecrübesini akademik bakış açısıyla birleştirmeyi başardığını söyleyen Kahyaoğlu, şöyle devam ediyor: "Böylece tecrübelerimi genç insanlara aktarmayı da başarıyorum. Para Politikası Türkiye Uygulaması ve Türev Piyasalarda Teminatlandırma Yöntemleri adlı da iki kitabım bulunuyor.” Kahyaoğlu kariyer hedefini ise şöyle anlatıyor: "Akademik bakış açısı olmadan iş dünyasında başarı yakalamak zor. Olmak istediğim yerdeyim. Hedefim yeni nesle katkı sunmak.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz