"Büyük değişim interaktif tv ile yaşanacak"

reklam sektörünü önemli ölçüde etkilemesini beklese de bu görüşte olmayanlar da var.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Büyük değişim interaktif tv ile yaşanacak
“ESKİ HALİNE DÖNER”
Her ne kadar reklamların büyük çoğunluğu son dönemde yaşanan gelişmelerin özellikle reklam sektörünü önemli ölçüde etkilemesini beklese de bu görüşte olmayanlar da var. Yeni nesil ajanslar arasında öne çıkan Frög’un yaratıcı yönetmeni Ateş Çavdar da bu reklamcılar arasında. Türkiye’de yaşanan protestoların sektör için özel bir değişiklik yaratacağını düşünmeyen Çavdar, “Olayların Türkiye’deki eğitimli kesimdeki yansıması ne ise biz sektörde çalışanlardaki yansıması da o olur. Markalar ve ajanslara gelince, sular durulunca her şey eski haline döner” diyor.

“ZAMAN GÖSTERECEK”
Sosyal medyanın gücünün keşfiyle sektörde sosyal medyanın rolünün değişip değişmeyeceği sorusuna da Çavdar, şu yanıtı veriyor: “Bunu zaman gösterecek. Çünkü diğer medyaların bir tarihi var. Sosyal medyanınki şu günlerde yazılıyor. Biz de onu izliyoruz. Ancak şu da bir gerçek ki doğru veya yanlış sosyal medyanın etki hızı çok yüksek.

Reklamdaki gerek değişimi büyük ekranların yani TV’lerin interaktif olacağı zamanlar gelince yaşayacağız. Çünkü hala saat bazında TV çok büyük farkla önde. Yeni çıkan çoğu mecra haber vermek için. Fakat marka yaratmak için hala hikaye anlatmaya, hikaye anlatmak için zamana ve kaliteli alana ihtiyaç var.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz