Ciroyu 3'e personeli 6'ya katladı

Türkiye, DHL Supply Chain açısından hem Avrupa'da hem dünyada çok öncelikli konuma sahip.

1.07.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Ciroyu 3'e personeli 6'ya katladı
HAKAN KIRIMLI / DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü
DHL Supply Chain, dünyada 475 bin çalışanı ve 55 milyar Euro cirosu olan Deutsche Post DHL şirketler grubunun bir parçası. Depolama, yurtiçi dağıtım ve ürün paketleme gibi tedarik zinciri hizmetleri veren şirket, global olarak hizmet alanında açık ara lider konumda. 60'tan fazla ülkede, tüketici, sağlık, perakende, otomotiv, üretim ve enerji sektörlerindeki şirketlere hizmet sunuyor. 2005 yılından itibaren Türkiye'de yer alan DHL Supply Chain, Türkiye'de 3 binden fazla çalışanıyla P&G, Nestle, IKEA, LG, Samsung, Novartis, H&M ve Shaya gibi 90'ın üzerinde şirkete hizmet veriyor. Her geçen yıl da büyüme temposunu giderek artırıyor.

2012 yılını yüzde 20'nin üzerinde bir büyüme ile kapattıklarını belirten DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü Hakan Kırımlı, "Geçmişle kıyaslayacak olursak DHL Supply Chain, Türkiye'de 2007 yılına oranla cirosunu ve kapalı alan büyüklüğünü 3'e, çalışan sayısını da 6'ya katladı. Türkiye, DHL Supply Chain açısından hem Avrupa'da hem dünyada çok öncelikli konuma sahip. Türkiye global olarak da yatırım öncelikli ülkelerin başında geliyor” diyor.

Şirket bu yıla da oldukça umutlu bakıyor. Kırımlı, hedeflerinin yılı çift haneli büyümeyle kapatmak olduğunu dile getiriyor. Geçtiğimiz yıl ülke çapındaki dağıtım merkezi sayısını 14'e çıkararak lojistikte 81 ili kapsayacak hale geldiklerini anlatıyor. "Planladığımız büyüme stratejisine paralel olarak halihazırda 370 bin metrekare olan depolama alanımızı 500 bin metrekareye yükseltme hedefimiz bulunuyor. Bu amaca yönelik yatırımlar 2013'te sürecek. Önümüzdeki yıllarda Türkiye'nin bölgesel merkez olacağını öngörüyoruz. Bu kapsamda lojistik üs olması yolunda gerekliliklerini karşılayacak işgücü ve teknolojik altyapı için yatırım projelerimiz bulunuyor. Özellikle yeni tesis açılışları yapmayı ve istihdamı artırmayı planlıyoruz” diye konuşuyor.

ENERJİSİNİ DENİZDEN ALIYOR
Kırımlı, tam bir deniz tutkunu. Özellikle bahar ve yaz aylarında her fırsatta yelkenli teknesinde vakit geçiriyor. "Deniz aynı zamanda eşim ve oğlumla da paylaştığım bir hobi. Bu nedenle tatile çıktığımda ilk tercihim tekneyle ailece yeni yerleri keşfetmek oluyor” diyen Kırımlı, genelde Ege adalarını tercih ediyor, ancak Göcek koyları ve Hisarönü de vazgeçemediği yerler. Kırımlı, gittiği yerlerde orada yaşayanlar ve diğer tekne sahipleriyle kurduğu dostlukların, kendisini yenilediğini düşünüyor. "Doğa ile baş başa geçen deniz yolculuklarının her biri ayrı bir macera ve tecrübe. Bu nedenle deniz bir yandan huzur verirken bir yandan da yaşam enerjimi destekliyor” diye konuşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz