Global rol istiyorum

Işık, "işimi büyük tutkuyla yapıyorum, Global olarak tedarik zincirinden sorumlu olacağım roller istiyorum” diyor.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Global rol istiyorum
BELGİN IŞIK / NUMİL TEDARİK ZİNCİRİ DİREKTÖRÜ
Belgin Işık, 16 yıldır tedarik zinciri alanında kariyerini sürdürüyor. Gillette'te tedarik zinciri departmanını destek departman olmaktan çıkarıp stratejik iş ortağı profiline geçişini sağladı. Değişim yönetiminin yaşandığı bu önemli sürecin liderliğini yapmanın kariyerine büyük katkıları olduğunu söyleyen Işık, Gillette ve P&G Türkiye ekibiyle mükemmel seviyeye ulaştıklarını ve defalarca en iyi tedarik zinciri ekibi seçildiklerini belirtiyor.

P&G'nin Cenevre'deki merkezinde de görev alan Işık, global deneyimin kendine kattıklarını şöyle anlatıyor: "Hem yabancı bir ülkede yaşamak, değişik milliyetlerden gelen kişilerle çalışmak ve böyle bir ekibi yönetmek çok değişik bir tecrübeydi. Bu tecrübe sayesinde değişik pazar tipleri, çalışma modelleri gördüm. Bölgede satış ve operasyon planlama liderliğini yaptım. Sinerji ve optimizasyon alanında özellikle bölge envanter ve bölgesel lojistik nakliye optimizasyon tecrübeleri edindim." Tedarik zincirinde kariyerini sürdürmek istediğini ifade eden Işık, "işimi büyük tutkuyla yapıyorum, Global olarak tedarik zincirinden sorumlu olacağım roller istiyorum” diyor.

Işık, gündeminin en önemli maddelerini ve hedeflerini ise şu sözlerle paylaşıyor: "Türkiye, Danone bebek beslenmesi olarak büyüyen ve dünya büyümesine katkı sağlayan 5'inci ülke, Her geçen yıl büyüyen bir kategoride ve ülkede çalışmak önemli bir avantaj, 4 önemli iş sonucunu en iyiye ulaştırma hedefim var. Bunlar servis, kalite, maliyet ve envanterde mükemmellik.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz