Hayalim bir turizm okulu kurmak

Kırmaz, yetenek yönetimine büyük önem veriyor.

1.11.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Hayalim bir turizm okulu kurmak
BANU KIRMAZ / PALMALİ TURİZM GRUBU OTELLER GENEL MÜDÜRÜ
Banu Kırmaz'ın çok ilginç bir kariyer öyküsü var. Bankacılıktan turizme geçişin yaşam kalitesini artırdığını söyleyen Kırmaz, “Turizme geçişim o zamanlar beyin avcısı olan Oya Kozlu sayesinde oldu. Ona minnettarım, Kariyerimi ve hayatımı değiştirdi, içinde nefes alabildiğim bir yapıya geçtim“ diyor. Kırmaz, turizm sektöründe çalışmaya başladığı ilk yıllarda sürekli pozitif ve gülümseyen insanlar görünce önce bu durumun gerçek olmadığını düşünmüş. Bankacılık sektöründen turizme geçişte ilk başta tam bir kültür şoku yaşayan Kırmaz, kısa sürede uyum sağladığını söylüyor.

Mentorluk yapmayı çok sevdiği için İK sorumluluğu almayı da isteyen ve sonuçta grubun 3 otelinin müdürü olan Kırmaz, yetenek yönetimine büyük önem veriyor. Kariyer hedefini bir turizm okulu açmak olarak ifade eden Kırmaz, özellikle Y kuşağıyla çalışmaktan büyük keyif aldığını söylüyor. Y kuşağıyla çalışmanın kendisini de yenilediğini belirten Kırmaz, şöyle devam ediyor: “115 çalışanımız var. 65'i Y kuşağından, 50'sl X kuşağından, Bugün Y kuşağını mutlu etmek İK'nın en büyük challenge'ı. Y kuşağını kazanmazsak başarılı olamayız.“

Kırmaz, sorumluluğundaki 3 otelin farklı gündemleri olduğunu söylüyor. Bu 3 otel markası için de yeni yatırım fırsatlarını araştırdığını söyleyen Kırmaz, “Hedef güçleri birleştirmek. Edition ve Palmali otelleriyle önemli bir başarı yakaladık. Dünyada şu an tüm yeni açılacak Edition Otelleri bizi benchmark alıyor“ diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz