Hedefim en iyi İK direktörü olmak

"Hep beslenmek istiyorum”

1.07.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Hedefim en iyi İK direktörü olmak
BELGİN ERTAM / GE TÜRKİYE VE GE HEALTHCARE TÜRKİYE VE ORTA ASYA İK DİREKTÖRÜ

Belgin Ertam, daha okul yıllarında kariyer yönünü insan kaynakları olarak belirlemiş ve bu yönde doğru adımları atarak bulunduğu noktaya gelmiş. Bugün kariyer hedefini özetlerken "Hep beslenmek istiyorum” sözlerini sarf ediyor. Ertam, gelecek hedeflerini de şöyle dile getiriyor: "Bir yerde değişim yaratmak ve bunun fark edilmesini istiyorum. Bulunduğum her yerde hep en iyisi olmaya çalıştım. Bugün de en iyi İK direktörü olmaya çalışıyorum.”

Ertam, hep en iyileri gerçekleştirmek adına her zaman öğrenmeye inanan bir isim. Bu amaçla Harvard Üniversitesindeki deneyimini unutamadığını söylüyor. "Dünyadan 100 kişiyle birlikte örnek vaka çalışması yaptık. Büyük bir aile olarak Boston'da yaşadık. Hocaların bilgi birikim ve dersleri yönetme şekline hayran kaldım. Beni bir eğitimci olarak da Harvardlı hocalar çok etkiledi” diye konuşan Ertam, ajandasının en önemli maddelerini ise şöyle paylaşıyor: "İK stratejilerinin oluşturulması gündemimin en önemli maddesi.

Çalışanlarımızın önerilerini topladık. Daha iyi İK uygulamaları gerçekleştirmek için çalışıyorum. GE her yıl çalışanlarını eğitmek için 1 milyar dolar harcıyor, Bunu çalışanlarımıza daha iyi anlatmamız gerekiyor. GE'nin Türkiye'de farklı sektörlerde farklı şirketleri var. Bunların hepsini İK, iletişim, hukuk, işçi sağlığı ve güvenliği gibi destek fonksiyonlarında ortak bir çatı altında toplamaya çalışıyorum.”


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz