İki yılda bölgede lider şirket olacak

Teknolojiyle her şeyin daha hızlandığı bir ortamda Etiya da müşterilerine daha fazla hız ve verimlilik kazandırmak peşinde.

1.09.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
İki yılda bölgede lider şirket olacak
ALİ DURMUŞ / ETİYA GENEL MÜDÜRÜ
Etiya, 2004 yılında kurulan genç bir teknoloji şirketi. Telekom ve medya sektörlerine CRM ve sipariş yönetimi sistemleri sunan şirket, her iki alanda da Türkiye'de pazar lideri konumunda. Müşteri memnuniyeti, rekabet avantajı sağlayan satış ve ürün yönetim sistemleri ile kampanya ve analitik sosyal medya çözümleri alanında iddialı olduklarını belirten Etiya Genel Müdürü Ali Durmuş, "Biz çözümlerimizi genel olarak 'dönüşüme açık' (transformational) olarak tanımlıyoruz. Kurumların değişen pazar şartlarına göre daha esnek hareket edebilmesine, yeni müşteri profilini yönetebilmesine ve en önemlisi ürün ve servislerini rekabet avantajı sağlayacak şekilde en kısa sürede müşterilerine özel olarak sunabilmesine imkan tanıyoruz” diyor. Teknolojiyle her şeyin daha hızlandığı bir ortamda Etiya da müşterilerine daha fazla hız ve verimlilik kazandırmak peşinde. Durmuş, bu konuda ne tür projeler yaptıklarını şöyle paylaşıyor: "Örneğin bir müşterimiz çağrı merkezinde müşterilerinin bekleme sürelerini yüzde 71 oranında düşürdü. Yine bir müşterimiz yeni ürünlerinin pazara çıkış süresini yüzde 75 oranında kısalttı, Bunlar inanılmaz süreler. Bu kazanımlarla çözümlerimiz yurtdışında mükemmellik ödüllerine aday oldu. Kısaca müşterilerimizin işlerini daha verimli ve daha kısa sürede yapabilmelerini sağlıyoruz.”

Etiya son dönemde en çok big data (büyük veri) konusuna odaklanıyor. Big data teknolojilerini kullanarak sosyal medya yönetimini sağlayan Somemto uygulamalarının şu an çok popüler olduğunu ifade eden Durmuş. "Bu uygulamayla sosyal ağlar üzerinden algı analizi, rakip analizi yeni müşteri elde etme ya da 'sosyal medyada müşteri hizmeti' dediğimiz hizmetle mevcut müşterilerin sosyal ağlar üzerinden de yönetilmesini sağlayarak ciddi bir inovasyon sağlıyoruz, Sosyal medyayı birer kanal haline getiriyoruz. Buradaki dataları analiz ederek pazarlama ve karar vericiler için stratejik raporlar sunuyoruz” diye konuşuyor.

2023 HEDEFİ ÇOK BÜYÜK
Etiya ailesi bugün 350 kişilik bir uzman mühendis kadrosundan oluşuyor. İstanbul, Ankara ve İzmir'de ofisleri bulunan şirket, yıllık ortalama yüzde 50'lik bir büyüme hızıyla ilerliyor. Bu büyüme temposunun önümüzdeki yılda da devam edeceğini belirten Durmuş, "Bizim hedefimiz buradaki uzmanlığımızı yurtdışına taşımak, Dolayısıyla 2015'te bölgede lider bir şirket olmak ana planımız, 2023'te de dünya şirketi olmak gibi bir hedefimiz var” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz