"Masanın iki ucuna da hakimim"

2013'te Ata Yatırım'a geçen Yeşilgün kariyer hedefini şöyle anlatıyor...

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Masanın iki ucuna da hakimim
AYŞEGÜL YEŞİLGÜN / ATA YATIRIM GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

Ayşegül Yeşilgün, kariyeri boyunca pek çok satın alma ve birleşmede aktif rol aldı. Bunlar arasında en önemlileri Şok Market'in Gözde ve Bizim Toptan tarafından satın alınması, Migros-Tansaş ve Carrefour-Gima birleşmesi sayılabilir. Yeşilgün ayrıca 1 milyar dolar cirolu Yıldız Holding Ambalaj, Bilişim ve Gayrimenkul Grubu'nun CFO'luğu sırasında da önemli deneyimler edindi.

2013'te Ata Yatırım'a geçen Yeşilgün kariyer hedefini şöyle anlatıyor: "Arthur Andersen ile başlayan ve Ernst&Young ile devam eden danışmanlık kariyerimi masanın öteki ucuna geçerek yaklaşık 6 yıl Ülker'de devam ettirdim. Burada sayısız birleşme ve satın alma projesi yürüttük. Danışmanlık kanıma işlemiş ki yerimde duramayıp 6 yılın ardından tekrar danışmanlığa, sektördeki köklü kuruluşlardan biri olan Ata Yatırım ile döndüm. Bu sefer masanın iki ucunu da bilen biri olarak danışmanlık sektöründeki rekabete güçlü şekilde girmeyi hedefliyorum.”

Yeşilgün, yatırım bankacılığından sorumlu genel müdür yardımcısı olarak farklı sektörlerdeki şirketlere birleşme, satın alma, özelleştirme, halka arz ve diğer sermaye piyasası ürünlerinde aracılık ve danışmanlık hizmetleri veriyor. Yeşilgün en önemli hedeflerini şöyle aktarıyor: "Tüm Türkiye genelinde hizmetlerimizi yaygınlaştıracağız.

Böylelikle Anadolu'da kurumsal finansman konularında destek isteyen şirketlerin lider danışman şirketi olmayı hedefliyoruz. Şirketi banka desteksiz lider ilk beş kurumsal finansman danışmanlık şirketlerinden biri haline getirmek istiyorum.”
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz