Şehir otelciliğinde büyüyeceğiz

Serdar Alp Turan, turizm sektörünün çok yakından tanıdığı bir isim.

1.08.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Şehir otelciliğinde büyüyeceğiz
SERDAR ALP TURAN / DİLEK HOLDİNG CEO'SU
Bugüne kadar Rönesans'tan Koç Grubu'na kadar birçok büyük grubun turizm operasyonlarını yönetti. Uluslararası çok sayıda otel zincirinde üst düzey yöneticilik yaptı. Turan'la ilk olarak 2008 yılında The Marmara Grubu'nun otel zincirlerinin koordinatörü olduğunda tanışma fırsatı buldum.

O  dönem, kurumsallaşma adımları atan grubun ilk profesyonel yöneticisi olarak önemli bir misyon üstlenmişti. 2 yıllık bir dönemin ardından Turan, 2010 yılında Dilek Holding'e transfer oldu. Bünyesinde Sheraton Çeşme'yi bulunduran Dilek Holding'de de ilk profesyonel yönetici olan Turan, grubun özellikle şehir otelciliğinde büyümesine liderlik ediyor.

Dilek Holding'in tatil beldesi otelciliğinden uzaklaşıp ilk etapta İstanbul'da ve daha sonra büyümeye aday şehirlerde 5 yıldızlı otel yapma planları olduğunu belirten Turan, "Bu planın ilk adımı olarak İstanbul'da Pera bölgesinde 130 odalı Radisson Blue Pera'yı hayata geçirdik. Otelimiz Taksim bölgesindeki en büyük wellness merkezine sahip. Otelin en üst katı da Hamdi Restoran olarak hizmet verecek. Benzer konseptte bir oteli de Radisson Blue Şişli adıyla kasım ayında Şişli'de hayata geçireceğiz” diyor.

Dilek Holding turizm yatırımlarını önümüzdeki dönemde sürdürecek. Otel sayısında kendilerini sınırlamadıklarını ifade eden Turan, "İstanbul'da açacağımız otel sayısını kestirmek mümkün değil. Önümüzdeki 5 yılda İstanbul'da 150-200 oda kapasiteli 1-2 tesisi daha portföyümüze katma kararımız var. Ama bu rakam 3-4 de olabilir. Uluslararası markaların yer almadığı gelişmekte olan şehirlerde de 4-5 yıldızlı markalarla yer almak istiyoruz. Ama önceliğimiz İstanbul'da Radisson markasıyla büyümek. Lokasyona bağlı olarak bu marka değişiklik de gösterebilir” diye konuşuyor.

EŞİYLE TANGO YAPIYOR
Serdar Alp Turan, iş dışı ilgi alanları olan bir yönetici. Özellikle tango yapmaktan keyif alıyor. Eşiyle birlikte bu konuda eğitim de aldıklarını belirten Turan, "Çok değerli hocalardan ders aldık. iş yoğunluğundan bir dönem ara verdik. Bu yoğunluk bitsin kendimize vakit ayırıp tekrar tangoya devam edeceğiz” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz