Şişecam

#25 Şişecam

Cam-Seramik | İstanbul

Ciro
18.058.686.000₺
Vergi Öncesi Kâr (TL)
2.596.138.000₺
İhracaat ( $ )
786.418.000$
Çalışan Sayısı
21.886
Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu, düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında global bir oyuncu. “Düzcam”, “Cam Ev Eşyası”, “Cam Ambalaj” ve “Kimyasallar” olmak üzere dört ana iş grubunda faaliyet gösteren Topluluk, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır ve Hindistan’da üretim yapıyor. Bugün dünyanın cam ev eşyasında 3’üncü, cam ambalajda 4’üncü, düzcamda 5’inci büyük üreticisi konumundaki Şişecam Topluluğu, Avrupa’nın 4’üncü, dünyanın 10’uncu büyük soda üreticisi olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideri. Küresel pazarda marka bilinirliği ve pazar payı istikrarlı bir şekilde artan Şişecam Topluluğu, 2020 yılında kendi sektöründe dünyanın ilk üçü içinde yer almayı hedefliyor.
(*) : Açıklanmadı
SPK'den Şişecam'a onay
Tüm Haberler

SPK'den Şişecam'a onay

Şişecam Topluluğu’nun tüm faaliyetlerini tek çatı altında toplamak üzere Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yaptığı başvuru onaylandı.

24 TEMMUZ, 2020

Şişecam virüs ve bakterilere karşı yeni teknoloji geliştirdi
Tüm Haberler

Şişecam virüs ve bakterilere karşı yeni teknoloji geliştirdi

Şişecam Topluluğu cam yüzeylerdeki virüs ve bakterileri etkisiz hale getiren özel bir kaplama teknolojisi geliştirdi.

5 TEMMUZ, 2020

Şişecam, şirketleri tek çatı altında topluyor
Tüm Haberler

Şişecam, şirketleri tek çatı altında topluyor

Şişecam Topluluğu tüm faaliyetlerini hukuki olarak tek çatı altında toplamak üzere resmi işlemleri başlattığını duyurdu. Açıklamanın ardından şirket iştiraklerinin hisseleri sert yükseldi.

31 OCAK, 2020

Sınır ötesi hız yarışı
Araştırmalar

Sınır ötesi hız yarışı

Arçelik A.Ş., Şişecam Topluluğu, Anadolu Grubu, Yıldız Holding, Eczacıbaşı , Tosyalı gibi dev gruplar, 2017 ve sonrasında organik ve inorganik fırsatları radarlarına alarak hızlı büyümeye odaklandı...

24 EKİM, 2017

Şişecam, Mısır'da fabrika satın alıyor
Şirket Panosu Haberleri

Şişecam, Mısır'da fabrika satın alıyor

Şişecam'ın bağlı ortaklığı Paşabahçe, Mısır'da kurulu Pearl for Glass Manufacturing'in aktiflerini devralacak.

9 MAYIS, 2017

Yeni hedef global ilk 3
Araştırmalar

Yeni hedef global ilk 3

Şişecam, Mavi, Kordsa, Nef, THY ve diğerleri… Tüm bu şirketlerin ortak özelliği Türkiye’de alanlarında lider olmaları...

20 NİSAN, 2017