"Çözümlerimiz çok dinamik"

Pekkan, “Turkcell Global Bilgi olarak biz de çözümlerimizi mümkün olduğunca dinamik tasarlayarak, farklı sektör ve süreçlerde hızlıca uyarlanabilir olmasını hedefliyoruz” diye konuşuyor.

21 EKİM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Çözümlerimiz çok dinamik
Turkcell Global Bilgi, CRM uygulamalarına uzun yıllardır yatırım yapan şirketlerden. CRM’in her geçen gün daha da geliştiğini söyleyen Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan, artık CRM programlarının tek görevinin özel günlerde sms ve e-posta göndermek olmadığını söylüyor. İyi uygulanmış bir CRM programının çoklu kanal yönetimini desteklediğini belirtiyor.

Pekkan, “Turkcell Global Bilgi olarak biz de çözümlerimizi mümkün olduğunca dinamik tasarlayarak, farklı sektör ve süreçlerde hızlıca uyarlanabilir olmasını hedefliyoruz” diye konuşuyor. Turkcell Global Bilgi, CRM uygulamalarını son derece etkin kullanan şirketlerden biri. Bir şirket için sadık müşterilerin çok önemli olduğunu belirten Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan, bunun da ancak doğru bir CRM yapısıyla mümkün olduğunu söylüyor.

Sadık müşterinin her temasının ve hareketinin doğru şekilde değerlendirilmesi ve analiz edilmesinin çok kritik olduğunu ifade eden Pekkan, müşteri teması olan tüm markalar ve vatandaş hizmeti veren tüm kamu kurumlarının bu konuya önem vermesi gerektiğinin altını çiziyor. Pekkan’ın sorularımıza verdiği yanıtlar şöyle:

Şirketinizdeki CRM uygulamaları hakkında bilgi verebilir misiniz?
Turkcell Global Bilgi olarak müşterilerimize üç temel alanda hizmet veriyoruz. Bunlar; müşteri deneyimini iyileştirmek, müşteri hizmetlerinin toplam maliyetini azaltmak ve gelirleri artırmak. Her üç konuda da son kullanıcıların hizmet aldığı tüm temas noktalarında kaliteli hizmet verilmesi, son kullanıcıyı tanımak ve ihtiyaçlarını anlamaktan geçiyor.

Bu kapsamda müşteri talebine göre tamamen iç kaynaklarımızla müşteri ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirdiğimiz şekillendirilebilen uygulamalar ile hizmet veriyoruz. Ayrıca müşterilerimizin tercih ettiği farklı uygulamaları da kendi sistemlerimize entegre edebiliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz