"Sigma'ya ödül yağıyor"

Sigma Danışmanlık, 2011'de veri ve bilgi yönetimi kategorisinde üstün başarı ödülü aldı.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Sigma'ya ödül yağıyor


Sigma Danışmanlık, Tepum Teknoloji'nin bilişim teknolojilerindeki ihtiyaçlara odaklanabilmek ve farklı iş yapma biçimlerinde daha iyi uzmanlaşmak için kurduğu şirketlerden biri. İş süreçleri yönetiminin önem kazanmaya başlamasıyla birlikte Sigma, 2001 yılından itibaren iş süreçleri yönetimi (BPM) ve danışmanlığı alanında uzmanlığını geliştirdi ve kurumlara hizmet verdi. Bu kapsama önemli ve büyük bir proje olan Emniyet Genel Müdürlüğü iltica süreçlerinin otomasyonu projesini hayata geçirdi. Geçen ay, bilişim açısından Avrupa'nın en önemli organizasyonlarından birisi olan IT Europe tarafından düzenlenen Avrupa Bilişim Üstün Başarı Ödülleri 2011'de, Veri ve Bilgi Yönetimi kategorisinde, üstün başarı ödülünü aldı. Sigma Danışmanlık Genel Müdürü Sırma Ataç ile şirketin aldığı ödülü ve şirketin yeni hedeflerini konuştuk.

Sigma Danışmanlık, son yıllarda aldığı ödüllerle dikkat çekiyor. Son birkaç yılda hangi ödülleri aldınız?
Geçen ay, bilişim açısından Avrupa'nın en önemli organizasyonlarından birisi olan IT Europe tarafından düzenlenen Avrupa Bilişim Üstün Başarı Ödülleri 2011'de, Veri ve Bilgi Yönetimi kategorisinde, üstün başarı ödülü aldık. 2010 Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye programında en hızlı büyüyen BT şirketleri arasında yer aldık. 2009 yılında son 10 yıldır sürdürdüğümüz kurumsal içerik yönetimi (ECM) ve doküman yönetimi proje uygulamaları nedeniyle OpenText tarafından EMEA (Avrupa, Orta Doğu Afrika) bölgesinde "En İyi ECM İş Ortağı" ödülü verildi. 2008 yılında Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye ve EMEA Teknoloji Fast500 programlarının her ikisinde de en hızlı büyüyen şirketler arasında yer aldık. 2007 yılında, iş süreçleri yönetimi (BPM) projelerindeki başarılı uygulamalarımız için Ultimus EMEA En İyi İş Ortağı ödülünü, 2006 yılında Turkcell'de yürütülen iş süreçleri yönetimi projesiyle Ultimus EMEA tarafından verilen Teknik Liderlik Ödülü'nü, 2005 yılında Microsoft Axapta ve Navision ERP ürünlerinin pazarlamasındaki başarısından dolayı EMEA Pazarlama Başarısı Ödülü'nü, 2004 yılında Büyük ölçekli ERP projelerindeki başarılı uygulamalarından dolayı En İyi Microsoft Axapta Çözüm Ortağı ödülünü,2003 yılında Ultimus EMEA Üstün Başarı ödülünü kazandık.

Özellikle hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?
Kurumsal yazılım alanında ağırlıklı olarak üç sektöre hizmet veriyoruz. Bunlar finans, telekom ve kamu sektörleri. Bankacılık sektörü için geliştirmiş olduğumuz kurumsal gider ve performans yönetimi yazılımı, Fidelity Enterprise, kurumsal giderlerin bütçe kontrolü altına alınmasını, gerçekleşen ve gerçekleşmekte olan giderlerin ayrıntılı olarak analiz edilmesini ve pro-aktif olarak yönetilmesini sağlıyor. 1988'den beri finansal kiralama sektörüne çözüm sağlıyoruz. Bu alanda 4'üncü nesil yazılımı olan LeaseFlex Finansal Kiralama ve FinanceFlex Tüketici Finansmanı yazılımlarını geliştirdik. Leasing sektörünün dünyaca tanınmış danışmanlarından Sudhir Amembal'ın da desteğini alarak yurtdışında da proje yapmaya başladık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz