"Fark yaratan kazanıyor"

Yeni konut projeleri, artık sadece blok binalardan oluşmuyor. Geliştirilen yeni sitelerde yüzme havuzu, ortak açık hava alanları, spor salonu gibi hizmetler bile artık olağan karşılanır hale geldi.

28 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Fark yaratan kazanıyor
Son dönemde konut projelerinde sunulan farklı sosyal olanaklar dikkat çekiyor. 24 saat araba kiralamadan organik pazara, geceleri açık kitapevinden alışveriş caddelerine kadar pek çok yaratıcı proje ortaya çıkmış durumda.

Eczacıbaşı, Ormanada projesinde organik bostan kuruyor. Ankara Uptown, çocuklara özel eğitim ve eğlence hizmeti veriyor. Soyak, yeşil binalarıyla öne çıkarken Sinpaş, Liva projesinde biyolojik bir gölet yaratıyor. Emlak uzmanları, bu tip farklı hizmetlerin talebi en az yüzde 15 artırdığına dikkat çekiyor.

Yeni konut projeleri, artık sadece blok binalardan oluşmuyor. Geliştirilen yeni sitelerde yüzme havuzu, ortak açık hava alanları, spor salonu gibi hizmetler bile artık olağan karşılanır hale geldi. Gayrimenkul ve inşaat şirketleri, tüketicileri çekmek için birbiri ardına farklı fikirler yaratıyor.

Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik de projeleri ziyaret edenlerin ilk olarak sosyal özellikleri merak ettiklerini belirterek, “Giderek tüm Türkiye’de konut ihtiyacı, ‘başını sokacak bir evden’ çok, sosyal tesislerini bünyesinde barındıran, prestijli ve konforlu, tam donanımlı siteler halini alıyor” diyor.

Bugün pek çok konut projesi çevreci özelliklerle fark yaratmaya çalışıyor. Kimi projelerde organik bostanlar ve pazarlar oluşturulurken kimisinde biyolojik gölet yaratılıyor. 24 saat araba kiralama ya da tekne servisi verenlere de rastlanıyor.

Emlak uzmanları, bu tip farklı hizmetlerin tüketiciyi cezbederek alım sürecinin çok hızlanmasına neden olduğunu belirtiyor. Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, bu unsurların talepte en az yüzde 15 artış yarattığına dikkat çekiyor. Erilkun, “Müşterinin bu tarz projelerde tercihi, hangi bölge veya proje olursa olsun, mutlaka farklı hizmetler hakkında bilgi almak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz