Lüks bir marka yaratacağız

Viatrans-Meydanbey Ortak Girişi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan ile Quasar projesini konuştuk.

1.09.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Lüks bir marka yaratacağız

Quasar’ın meta lüks kavramının gayrimenkul sektöründeki ilk uygulaması olduğunu düşünüyoruz. Lüks pahalı olan yaşam, ihtişam değildir, ruhu besleyen yaşam ortamıdır. Ünlü İtalyan keman virtüözü Salvatore Accardo’nun da dediği gibi “Gerçek lüks size doğru koşup gelen küçük kızınızın gözlerinde gördüğünüz ışıltıdır.”

Dairelerde ne tür farklılıklar olacak?
Altın sertifika alarak Türkiye’nin ilk Alman yeşil binası olduk. Binalarımıza fiziksel olarak baktığınızda enerji dostu, şehre hakim bir konumda. Marcel Vanders, Quasar Residance’ın iç mimarisinde üç tema belirledi. Kozmopolitan, şehir yaşamına uygun, içindeki renk, ışık, mobilya seçimleri buna göre belirlendi. Dışarıdaki İstanbul ile içeriyi birleştiren bir tarz. Son derece modern bir ortam içinde kültürel temalar işleniyor. Örneğin Osmanlı tipi parkeler var, banyoda İznik çinileri kullanıyor. Üçüncü tema doğalda ise yeşilin, ahşabın, ışığın daha çok kullanıldığı bir tarz var. Daire tipleri 1+1’den başlayıp 5+1’e kadar gidiyor. Fairmont Resi-dance’ı ise Wilson firması tasarladı. Burada likör fabrikasının yapıldığı yıllar olan 1930’ların Paris’i ve New York’undan esinlenerek oluşturulan daireler var. Dairelerinizi hem Wilson hem de Marcel Vanders’ın tavsiye ettiği mobilya gruplarıyla da satın alabiliyorsunuz. Fairmont Residance’ta bunu yaparsanız kiralama havuzuna alınıyorsunuz ve tüm dünyadaki 8 bin Fairmont sahibiyle dairelerinizi değiş tokuş yapabiliyorsunuz. İsterseniz Fairmont sizin adınıza dairenizi kiralayıp gelirini sizinle paylaşıyor. Bu durum özellikle yatırımcı profilindeki kişiler için çok önemli bir hizmet. Çünkü kişi, 22 ülkede 67 otelinin etrafında yer alan yapının bir parçası haline geliyor Dünyada ilk kez Türkiye’de olacak olan Fairmont ofisleri ise Wilson tek başına çizdi. Tabii burada sadece tabelasında otelin ismi yazan bir ofisten bahsetmiyoruz. Ofisinizde otele dair tüm hizmetleri alabileceksiniz. Örneğin özel bir müşterinizle toplantı yaparken Fairmont Otel’in şefleri size yemek servisi yapacak. Ya da house keeping hizmeti alabileceksiniz. Projenin tamamını Fairmont yönetecek.

Quasar İstanbul’un sosyal donatılar açısından başka ne tür farklılıkları olacak?
Tüm alanlarımızda sosyal mekanları ön plana çıkardık. Misafir ağırlayabileceğiniz özel bir şarap kavımız, Likör Fabrikası içinde bir likör pub’ımız olacak. Birçok gayrimenkul projesinde kat bahçeleri balkon gibi tasarlanır. Biz ise Marcel Vanders’ın tasarladığı aynı kattaki komşularınızla kullanabileceğiniz bahçeler yapacağız. Bunun için 10 milyon dolar ilave bir yatırım yaptık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz