"Enerji şirketlerinin CRM uygulamaları Coudteam’den geçiyor"

Salesforce.com ve New Energy’nin ileri düzey CPQ (konfigürasyon-fiyatlandırma-teklif) uygulamalarının enerji sektöründe fark yaratan çözüm olarak ön plana çıktığını belirten Vural, diğer sorularımızı cevapladı.

25 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Enerji şirketlerinin CRM uygulamaları Coudteam’den geçiyor
2012 sonunda kurulan cloudteam, şirketlere crm hizmetleri ve teknolojik dönüşüm projelerinde hizmet veriyor. enerji şirketlerine hem kurumsal hem bireysel müşteriye satış, servis ve pazarlama ana fonksiyonlarında destek veren cloudteam, ayrıca müşteri hizmetleri alanında sosyal medyanın etkin kullanılmasını sağlama yönüyle de ön plana çıkıyor. Şirket, 2014 yılındaki büyümesini yüzde 200 olarak belirledi.

Enerji sektörü devrimsel bir dönüşüm içinde. Bir tarafta akıllı ölçümleme gibi yeni teknolojiler, yenilenebilir enerji, enerji verimliliği gibi önemli kavramların müşteriye tanıtılması ve müşterinin sunulan hizmetlerle ilgili bilinçlendirilmesi gerekiyor. Diğer tarafta muazzam bir rekabet ve müşterinin bir firmadan diğerine kolaylıkla geçiş yapabildiği bir pazar söz konusu.

“Bu pazarda müşteriye fark yaratmak için fiyat dışında sunabilecekleriniz de olmalı ki müşteri size sadık kalsın, sizinle çalışmaya, büyüme devam etsin” mottosuyla enerji şirketlerine CRM hizmet ve uygulamaları sağladıklarını belirten Cloudteam Kurucu Ortağı Funda Vural, bu nedenle bulut bilişimin sunduğu nimetler, projelerin hızlı devreye alınması, mobil imkanlar ve donanım ihtiyacı duyulmaması gibi etkenlerin ön plana çıktığını söylüyor.

Salesforce.com ve New Energy’nin ileri düzey CPQ (konfigürasyon-fiyatlandırma-teklif) uygulamalarının enerji sektöründe fark yaratan çözüm olarak ön plana çıktığını belirten Vural, diğer sorularımızı da şöyle cevaplıyor:

Cloudteam olarak Türkiye pazarına nasıl girdiniz? Kuruluşunuzdan bahsedebilir misiniz?
Cloudteam’i Kasım 2012’de Türkiye pazarında Experteam ile birlikte kurduk. Experteam, 13 yıllık bir firma, Türkiye pazarında önemli bir sistem entegratörü ve Oracle’ın Türkiye’deki en çok proje geliştiren iş ortağı. Son iki yıldır müşterilerimizin CRM’le ilgili isteklerine çözüm bulma arayışındaydık. O dönemde ben Oracle’da Türkiye ve Orta Asya’dan sorumlu CRM satış müdürü olarak çalışmaktaydım. Salesforce.com’un CRM pazarındaki lider konumu, başarısı ikimizin de dikkatini çekti ve birlikte Cloudteam’i kurup salesforce.com’un Türkiye yetkili satıcılığını aldık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz