Verimli enerji için çalışıyoruz

Günden Yılmaz, sürdürülebilirlik uygulamalarında çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydederken, bize bu alandaki felsefelerini anlattı...

1.10.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Verimli enerji için çalışıyoruz


Sürdürülebilirlik alanında Shell’in global çapta gerçekleştirdiği uygulamalarının varlığı biliniyor. Shell Türkiye bu bağlamda Shell dünyası içinde kendisine nerede yer buluyor?
-
Shell’in global olarak benimsediği sürdürülebilirlik yaklaşımını Türkiye’deki operasyonlarımızda da gözetiyoruz. Tesislerimizde atık yönetimi uyguluyor, geri dönüşüm sağlıyoruz. Derince madeni yağ ve gres üretim tesisimizdeki etkin arıtma ve geri dönüşüm sistemlerimiz, bunun en güzel örneklerinden biridir. Tüketicilere, yüksek teknolojiyle geliştirdiğimiz tasarruf özellikli ürünler sunuyor, bununla birlikte enerji verimliliği konusunda toplumsal bilinç yaratıyoruz. Shell’in “Akıllı Mobilite” anlayışını tüm faaliyetlerimizde uyguluyor, bu doğrultuda toplumsal farkındalığın artmasını sağlayan etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Global ölçekte yürütülen Shell Eco-marathon, Hedef 1 milyon gibi etkinliklerde her zaman en etkin katılımı sağlayan ülkelerin başında Türkiye geliyor. Kısacası Shell Türkiye, sürdürülebilir gelişme konusundaki çok başarılı uygulamalarıyla Shell dünyasında öncelikli bir konuma sahip.

Sürdürülebilirlik alanında ileriye dönük hedefleriniz nedir?
-
Shell olarak uzun vadeli ve etkili çalışmaları toplumun faydasına sunuyoruz. Bu nedenle birçok çalışmamız, önümüzdeki dönemler için de süreklilik arz ediyor. Önümüzdeki dönemde de aynı ilke çerçevesinde, kalıcı ve etkin projeleri hayata geçirmeyi planlıyoruz. Tüm faaliyetlerimizde emniyet, çevre ve topluma duyarlı olmaya, tüketicilere en gelişmiş ürünleri sunmaya, verimlilik konusundaki toplumsal bilincin artmasını sağlayan etkinlikler gerçekleştirmeye kararlılıkla devam edeceğiz. Türkiye’deki sürdürülebilir gelişme anlayışına katkıda bulunmayı her zaman sürdüreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz