Ödüller kalitemizi,üretim gücümüzü ortaya koyuyor

Marka başarılarını aldığı ödüllerle pekiştiriyor.

1.03.2011 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Ödüller kalitemizi,üretim gücümüzü ortaya koyuyor


Kahve Dünyası'nın öyküsü 2004 yılında Eminönü'nde başladı. Türkiye'de unutulmaya yüz tutmuş kahve tutkusunu tekrar canlandıran Kahve Dünyası, 2010 yılı biterken 50'si mağaza ve 13'ü corner olarak 53 satış noktasında hizmet veriyordu. Bunlara son olarak İstanbul'da 15 metro istasyonunda açılan satış noktaları eklendi. Kahve Dünyası'nın bu yılki hedefleri bununla da sınırlı değil. "Türk kahve kültürünü ülkemizde ve dünyada hak ettiği yere taşımak" misyonuyla kurulan Kahve Dünyası, yurt dışında mağaza açmaya hazırlanıyor. Kahve Dünyası'nın marka ve kurumsal iletişim yöneticisi Eda Terçin, "Tüm dünya mönülerinde Türk kahvesinin yer aldığını gördüğümüzde gurur duyacağız. Bir tarz belirledik; Türk kahvesini yanında çikolata ve su ile birlikte çok uygun fiyatla sunuyoruz. Sırada bu misyonumuzu tüm dünyaya yaymak var" diyor. Kahve Dünyası'nın 7 yılda yakaladığı başarı pek çok ödülle de taçlanmış durumda. Kahve, tasarım, sağlık ve spor olarak dört kategoride ödülleri var. Geçtiğimiz yıl şubat ayında düzenlenen "2010 İstanbul Kahve Festivali"nde Kahve Dünyası baristaları, iki klasmanda şampiyon oldu. Geçtiğimiz yıl tasarım alanında da ödül aldı. "İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti" projesine çözüm ortağı olarak destek veren ve özel olarak üretilen "İstanbul 2010" kahve ve çikolata koleksiyonu İstanbul 2010 çikolataları ile uluslararası paket tasarım yarışması Pentawards'da bronz ödül kazandı. Aynca marka, 2009 yılında Ulusal Sağlık Komitesi tarafından verilen Temiz Hava Standardı Ödülü'ne de sahip. "Bu ödüller Kahve Dünyası'nın uzmanı olduğu alanlardaki gücünü ortaya koyuyor. Hem kahve hem çikolata da en kaliteli hammaddelerden en lezzetli ürünleri üretiyoruz" diyen Kahve Dünyası'nın Marka ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Eda Terçin, kazandıkları ödülleri ve bu ödüllerin kendileri için önemini anlatıyor:

Kahve Dünyası olarak hangi ödülleri kazandınız?

Kahve Dünyası'nın farklı alanlarda ödülleri bulunuyor. Kahve, tasarım, sağlık ve spor olarak dört kategoride ödüllerimiz var. Geçtiğimiz yıl şubat ayında düzenlenen "2010 İstanbul Kahve Festivali"ne katılarak, kahve konusundaki uzmanlığımızı "Türkiye'nin Kahve Yıldızları" yarışmasına taşıdık. 19-21 Şubat 2010 tarihlerinde düzenlenen yarışmada Kahve Dünyası baristaları, iki klasmanda şampiyon oldu. Kahve Dünyası baristası Murat Üstün, Latte Art klasmanında Türkiye Şampiyonu olurken, Zehra Bol ve Demir Mete de Türk Kahvesi klasmanında Türkiye Şampiyonu oldu. Zehra ile Demir, Londra'da 2023 Haziran 2010 tarihlerinde düzenlenen Dünya Kahve
Şampiyonası'nda Milli Takım'da yer alarak Türkiye'yi temsil etme hakkı kazandı. Alkollü Kahve klasmanında Kahve Dünyası baristası Cengiz Aymergen, Türkiye ikinciliği ödülünü kazandı. Kahve Dünyası ayrıca barista klasmanında da Türkiye'nin en iyi 6 baristası içerisinde 3 baristası; Rıza Cihan, Taner Cengiz, Demir Mete ile yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz