Perakendenin duayenleri mezuniyette buluştu

Perakende sektörünün duayen isimleri, Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi mezuniyetinde buluştu.

15.07.2016 13:24:050
Paylaş Tweet Paylaş
Perakendenin duayenleri mezuniyette buluştu
Alkaş Danışmanlık ile Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle 2 yıl önce hayata geçirilen Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi (AA PGM), 3’üncü dönem mezunlarını verdi.

Otuz kişinin sertifikalarının teslim edildiği törene Avi Alkaş, Hüsnü Özyeğin, Hulusi Belgü, Aziz Torun, Nihat Özdemir, Sami Kariyo, Serdar Sunay, Sina Afra, Cem Eriç ve Yurdaer Kahraman katıldı. Duayen isimler, hızla gelişen ve büyüyen sektörler için eğitimli iş gücünün taşıdığı önemin altını çizerken, Merkez’in bu noktada taşıdığı öneme vurgu yaptılar.

Alkaş Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş'ın oğlu Alp Alkaş'ın anısına kurulan merkezde, perakende ve gayrimenkul sektöründeki uzman akademisyenler, üst düzey yöneticiler ve patronlar ders veriyor. Törende konuşan Alkaş, çok genç yaşta kaybettikleri oğlu Alp Alkaş'ın ismini güzel bir şekilde yaşatmak istediklerini belirterek, "Alp'in adını yaşatmak için hayata geçirdiğimiz merkezin üçüncü eğitim yılını tamamlamış olmanın buruk mutluluğunu yaşıyorum. İşine, mesleğine ve hayata çok bağlı olan Alp, perakende gayrimenkul sektöründe genç yaştan itibaren aktif rol almıştı. Gençlerimizi sektörün duayenleri ve deneyimli eğitmenler ile bir araya getiriyoruz. Hızla büyüyen sektörümüzün kaliteli eğitim almış gençlerimizle buluştuğunu görmek en büyük mutluluğumuz” dedi.

Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, Türkiye'de gelişmekte olan sektörlere eğitimli istihdam yaratmak amacıyla birçok eğitim ve araştırma merkezi kurduklarını belirterek, bunlardan birisinin de Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi olduğunu söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz