Microsoft’un son bombası!

Microsoft’un işletim sistemi Windows 10‘nun yeni özellikleri ile tanıtımı yapıldı. İşte ücretsiz olarak indirilebilecek yeni işletim sistemi...

23 OCAK, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Microsoft’un son bombası!
Microsoft’un işletim sistemi Windows 10, beklenenlerden daha fazla özelliklerle tanıtıldı. Windows kullanıcılar tarafından ücretsiz olarak indirilebilecek yeni işletim sistemi, gelecek haftadan itibaren kullanıma açılacak. 

İŞTE 2014'ÜN EN YARATICI TEKNOLOJİK ÜRÜNLERİ! TIKLAYIN!

İLK NE DİKKAT ÇEKTİ?

Teknoyo.com'un haberine göre Windows 10’da ilk göze çarpan özellikler arasında yeni başlat ekranı. İki farklı modu bulunan bu başlat ekranının küçük ve büyük olarak iki farklı özelliği var. Tıpkı eski Windows işletim sistemlerinde olduğu gibi tüm programlara ve işlevlere buradan ulaşılabiliyor.

NEYE RAKİP OLDU?

Windows 10 ile Skype’ta masaüstü, akıllı telefon ve tabletler arasında  ücretsiz mesajlaşma mümkün olabilecek. Apple’ın iMessage servisi benzeri bir platforma dönüşen Skype ile artık daha uyumlu olarak mesajlaşabilmek mümkün olacak.

BULUT ÜZERİNDEN EŞ ZAMANLI ÇALIŞMA

Yeni işletim sistemi tüm platformlarda benzer arayüzlerle dikkat çekiyor. Akıllı telefon, PC ve tablet gibi farklı cihazlarda aynı arayüz ile sunulan Windows 10 kullanıcıların işini epeyce kolaylaştıracak cinsten. Özellikle takvim, e-posta gibi birçok uygulama bulut üzerinden eş zamanlı olarak çalışacak. Örneğin, bilgisayarda mail atan bir kullanıcı akıllı telefon üzerinden bu maile devam edebilecek.

YENİ WEB TARAYICI GELDİ
Microsoft’un yeni web tarayıcı üzerinden çalıştığı uzun zamandan beri konuşuluyordu. Windows 10 ile yeni web tarayıcı resmen tanıtıldı. Daha önce de paylaştığımız gibi ‘Spartan’ adındaki yeni web tarayıcı, yılların efsanesi Explorer’ın rafa kalmasını sağladı. Özellikle arayüz konusunda ciddi iyileştirmeler yapılan yeni web tarayıcı Windows 10 ile birlikte gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz