"Salesforce farkını Türkiye’ye taşıdık"

Cloudteam CEO’su Özan Türe ve Cloudteam Kurucu Ortağı Funda Vural, bu yıl da büyümelerine devam edeceklerini söylerken, sorularımızı yanıtladı.

26 EKİM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Salesforce farkını Türkiye’ye taşıdık
Kurulduğu yıl olan 2012’den bu yana yükselen bir ivmeyle müşterilerine ağırlıklı olarak CRM alanında çözüm ve hizmetler sunan Cloudteam, Salesforce’un bilinirliği ve gücüyle 2014 yılında da yeni projelerle yoluna devam ediyor. Şirket, bulut kavramının türkiye’de yerleşmesine katkıda bulunurken, sunduğu çözümün sosyal medya entegrasyonu ve mobil platformlarda kullanım zenginliği ile rakiplerinden ayrışıyor.

Salesforce’un Türkiye’deki yetkili satıcısı olan Cloudteam, 2012 yılında başladığı faaliyetlerini 2014 yılında hızlandırdı. Dünyada CRM uygulamaları denince akla gelen ilk şirket olan Salesforce’un gücünü Türkiye’de müşterilerine sunan şirket, bulut kavramının Türkiye’de daha fazla yerleşmesiyle pazarda daha hızlı büyümeye başladı.

Sunduğu çözümlerle L’Oreal Türkiye’den Pronet ve Waternet’e, Karel’den, ING Bank, Dominos, Trendyol ve Ataşehir Belediyesi gibi çeşitli şirket ve sektörlere CRM, Sosyal Medya ve BT Yönetimi hizmetleri sunan Cloudteam, şu anda 40’ın üzerinde önemli projeye imza atmış durumda. 2014 yılında büyümeye devam ederek hem mevcut müşterilerinde yeni projelere imza atmayı hem de yeni müşterileri salesforce.com ile buluşturmayı hedefleyerek, sunduğu çözümlerle sektöründe farklılaşıyor.

Cloudteam CEO’su Özan Türe ve Cloudteam Kurucu Ortağı Funda Vural, bu yıl da büyümelerine devam edeceklerini söylerken, sorularımızı şöyle yanıtlıyor:

2012 yılında salesforce.com’un Türkiye’deki yetkili satıcısı oldunuz. 2012 yılından bugüne kadar geçen süreçte neler yaşadınız?
Özan Türe: 2012 yılında Türkiye pazarında faaliyet göstermeye başladığımızda Salesforce.com dışında, sektördeki diğer çözüm sağlayıcı firmaların bulut alanında değerlendirilebilecek çözümleri yoktu, bu alanda adım atma hedefleri vardı.

Ancak salesforce.com 1999 yılında bu pazara girmiş, kurumsal bulut bilişim çözümlerinin temellerini atmış firma olarak bu alanda 13 yıldır hizmet verirken, sektör standartlarını belirliyor ve liderlik ediyordu. Biz de 2012 yılında Salesforce.com bayrağını Türkiye’de taşımaya karar verdik. Bulut Bilişim ve CRM alanlarında lider konumdaki Salesforce.com Türkiye’de çok merak edilen, beğenilen ancak detayları çok da bilinmeyen bir çözümdü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz