Arçelik’e Japonya’dan dev ödül

Arçelik A.Ş. Eskişehir Buzdolabı İşletmesi, JPIM tarafından “TPM World Class” ödülüne layık görüldü.

6.04.2017 13:21:030
Paylaş Tweet Paylaş
Arçelik’e Japonya’dan dev ödül
Eskişehir Buzdolabı İşletmesi dünya genelinde bu ödülü alan 21. işletme olurken, sektöründe bu seviyeye ulaşan ilk işletme unvanını kazandı.

Arçelik’ten yapılan açıklamaya göre, Arçelik A.Ş. Eskişehir Buzdolabı İşletmesi, işletmelerde tüm süreçlerde kayıpları azaltarak verimliliğin en üst seviyeye çıkartılması felsefesi üzerine kurulmuş bir yönetim modeli olan Toplam Üretken Bakım alanında en prestijli ödülü aldı.

Eskişehir Buzdolabı İşletmesi dünya genelinde birçok önemli dev şirketin ardından bu ödülü hak eden 21. işletme olurken, dünya beyaz eşya sektöründe bu seviyeye ulaşan ilk işletme unvanını da kazandı. Bu yıl 17 ülkeden farklı seviyelerde ödül kazanan işletmeler arasında da en üst seviye ödülü kazanan tek işletme oldu.

Japonya’nın Kyoto şehrinde düzenlenen ödül törenine katılan Arçelik A.Ş. Eskişehir İşletmesi Buzdolabı Ürün Direktörü Haldun Dingeç teşekkür konuşması yaptı. Haldun Dingeç, TPM World Class ödülünü almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Eskişehir İşletmesinin kazandığı başarının kendilerini gururlandırdığını belirtti ve ekledi:

“İşletmemiz, 2002 yılından beri aralıksız olarak disiplinle ve kararlılıkla sürdürdüğü çalışmalar, işletmedeki arkadaşlarımızın bu çalışmalara tam katılımı ve doğru dizayn edilmiş TPM ofis yapısı Eskişehir İşletmesi’nin TPM yolculuğundaki bu eşsiz başarısını getiren en önemli faktörler oldu. Sırasıyla ‘En İyi Olmak’, ‘Başarı Bir Seçimdir’, ‘Çevik Üretim’, ‘Daha da İleri’ ve ‘Geleceği Günümüze Taşımak’ mottolarıyla hareket edilen 15 yıllık bu yolculuk, Kyoto’daki bu ödül töreniyle de taçlandırılmış oldu.”

Haldun Dingeç’in ardından da törende Arçelik A.Ş. Eskişehir İşletmesi Üretim Grup Yöneticisi Görkem Suner ‘Eskişehir İşletmesi’nde Başarıya Giden Yolun’ hikâyesi başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz