Dev şirkette ayrılık

2004 yılından bu yana Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde olan Mey İçki'nin CEO'su Galip Yorgancıoğlu görevinden ayrılıyor.

6.09.2017 13:02:000
Paylaş Tweet Paylaş
Dev şirkette ayrılık

Hürriyet'in haberine göre, Mey İçki'nin CEO'su Galip Yorgancıoğlu görevinden ayrılıyor.

2004’ün Mart ayında özelleştirilen Mey İçki’nin CEO’su olarak Nisan 2004’te göreve başlayan Yorgancıoğlu, 2011 yılında Mey İçki’nin Dünyanın en büyük alkollü içecekler şirketi olan Diageo bünyesine katılmasıyla Mey-Diageo Türkiye CEO’su olarak görevini yürütüyordu.Mey Alkollü İçkiler San. ve Tic. A.Ş., 400 milyonu bulan cirosu ile Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde 315'inci sırada yer aldı.

Türk rakısını dünyaya açtı

Yorgancıoğlu özellikle Türk rakısının dünyaya açılmasında önemli bir rol oynadı. Türk rakısı Yorgancıoğlu’nun aldığı kararlar doğrultusunda Japonya’dan Irak’a, Almanya’dan Fransa’ya, İspanya’dan Rusya’ya kadar dünyanın 80’e yakın ülkesinde satılmaya başlandı. Yorgancıoğlu döneminde şirketin rakı ihracatı 10 milyon litreye ulaşmıştı.

Yerine Levent Kömür geliyor

Şirketten yapılan açıklamada Mey İçki Türkiye CEO’su, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Direktörü Galip Yorgancıoğlu’nun görevini 30 Eylül tarihinde bırakacağı bu görevi ise Mey İçki’nin Satış Direktörü olan Levent Kömür’e devredeceği belirtildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz