English Ninjas hızlı büyüyor

Akıcı İngilizce konuşabilme sorununu ortadan kaldırmanın yolu İngilizceye hakim biriyle sürekli konuşmak. Geçen yıl kurulan English Ninjas bu amaçla kurulmuş bir girişim.

25.09.2017 14:52:000
Paylaş Tweet Paylaş
English Ninjas hızlı büyüyor

Türkiye’de yabancı dil eğitimi almak isteyenler genellikle dilbilgisini temel alan bir öğrenme sürecinden geçiyor. Eğitime başladığı günden bitirdiği güne kadar sürekli dilbilgisi kurallarını anlamaya çalışan, fakat bunu pratiğe dökemeyen öğrenciler, bu yüzden eğitimlerini tamamladıklarında dilbilgisine sahip fakat İngilizce konuşamaz halde oluyorlar. Bu aşamadaki birinin rahat ve akıcı bir şekilde konuşabilmesi için en etkili yol pratik yapması. Bir dil sürekli konuşulmadan öğrenilmiyor gerçeğinden yola çıkan girişimci Ali Servet Eyüboğlu’nun kurduğu Engilish Ninjas, İngilizce konuşturmaya odaklanmış bir platform. 17 ayda kullanıcı sayısı 100 bini geçen bu platformda tamamı yabancı yüzlerce eğitmen var. 

Öğrencilerinin yüzde 10’u yurtdışından olduğunu söyleyen Eyüboğlu, kurumsal müşterileri olduğundan da bahsediyor. Hedeflerinin Türkiye’de daha da büyüyerek bu işi dünyaya açma olduğunu anlatan Eyüboğlu, yakın zamanda yapacakları yeni yatırımlar ile Türkiye ve dünyada büyüyeceklerini belirtiyor..

İlk girişimi değil

Ali Servet Eyüboğlu, yeni bir girişimci değil. O, Zomato’nun satın aldığı mekan rehberi Mekanist.net’in kurucularından.  Şirketi 2015’te sattıktan sonra Zomato Türkiye’de bir yıl ülke müdürlüğü yapan Eyüboğlu, 2016’da şirketten ayrılıyor. Akabinde de yeni bir girişim yapmak için çalışmaya başlıyor.

Pek çok insanın İngilizce konuşma konusunda sorun yaşadığını ve dil öğrenmenin de çok kompleks bir iş olduğunun farkına varan Eyüboğlu, dil eğitimi veren pek çok okul ve kurs olsa da konuşma konusunda bir açık olduğunu görüyor. Konuşma konusunda sıkıntı çekenlere ‘6 ay Amerika’ya git çözersin, pratik yapman lazım’ dendiğini gören Eyüboğlu, “Bir uygulama yapalım, 7/24 yabancı eğitmenler ile konuşma fırsatı versin ve sıkıcı olmasın diye işe koyulduk” diyor. 

Bu işi ilk olarak kendisi fonlayan Eyüboğlu ardından bir grup melek yatırımcıdan da tohum yatırımı aldıklarından bahsediyor. 17 ay önce ise platform kullanıcılara açılıyor.

Doğru telaffuz ederek akıcı İngilizce konuşabilmek için yapmanız gereken English Ninjas mobil uygulamasını indirmeniz. Üye olduktan sonra kendinize en uygun paketi seçebiliyorsunuz. Günde kaç dakika, haftada kaç gün almak istediğinizi yazıyorsunuz. Örneğin 7 gün 20 dakika almak istediğinizde size buna göre aylık bir ücret belirtiliyor. EngilishNinjas’ın sadece bireysel kullanıcıları yok. Pek çok kurum çalışanlarına bu eğitimleri sunuyor ve çalışanlarının İngilizce konuşma seviyesini yükseltmek için kullanıyor. Bugün Eczacıbaşı, Koç ve Zorlu Holding’in yanı sıra, Turkcell’den Allianz’a, Watsons’dan PWC’ye kadar pek çok kurum bu uygulamadan çalışanlarını yararlandırıyor. 

Farklı dillerde de benzer bir platform oluşturma hedefinde olan Eyüboğlu’nun bir başka hedefi ise, platformu yurtdışına taşımak. Özellikle Latin Amerika, Suudi Arabistan, Güney Kore ve Çin’de büyük fırsatlar olduğunu söyleyen Eyüboğlu, “Hedefimiz büyümeyi Türkiye’de ve dünyada sürdürmek” diye konuşuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz