Girişimci kadınlara e-ticaret desteği

Hepsiburada, e-ticarete teşvik etmek için KAGİDER ile birlikte “Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü” programını başlattı.

17.05.2017 15:11:240
Paylaş Tweet Paylaş
Girişimci kadınlara e-ticaret desteği
Hepsiburada, girişimci kadınları e-ticarete teşvik etmek için KAGİDER ile birlikte “Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü” programını başlattı. 2017 sonuna kadar 1.000 girişimci kadını programa dahil etmeyi hedefleyen Hepsiburada, bu sayede kadınların teknoloji yatırımı yapmadan sanal mağaza açmasını sağlayacak.

Bugünden itibaren başlayacak programın tanıtım toplantısında konuşan Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, girişimci kadınlara sundukları avantajlar sayesinde kadınların işlerini daha hızlı e-ticarete taşıyıp büyütebileceklerini belirtti.

“Hepsiburada’nın başta teknoloji ve pazarlama olmak üzere tüm imkan ve yeteneklerini bu program aracılığıyla girişimci kadınlar için seferber ediyoruz” diyen Doğan Boyner, Hepsiburada’nın e-ticaret yoluyla kadınların ekonomide güçlenmesine destek olacağını söyledi.

PAZARLAMA VE TEKNOLOJİ DESTEĞİ

Hepsiburada’nın başta teknoloji ve pazarlama olmak üzere tüm imkan ve yeteneklerini bu program aracılığıyla girişimci kadınlar için seferber ettiklerini anlatan Doğan Boyner, şöyle konuştu: “Kadının güçlenmesi ve işgücüne katılımını, ülkemizin toplumsal ve ekonomik gelişimi için son derece önemli buluyoruz. Fakat biliyoruz ki; ülkemizde kadınların iş gücüne katılımı ve girişimcilik oranı istenilen düzeyde değil. Burada bize düşen görev girişimci kadınlara bir yol göstermek, gerekli şartları oluşturmak; aslında onlara gerekli donanımı sunmak. Girişimci, rekabetçi ve güçlü bir ülke olma yolunda kadınların öncü olduğu bir dönüşüme ihtiyacımız var.”

“MİLYONLARA ULAŞACAKLAR”

Programının tanıtım toplantısında konuşan Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Emre Ekmekçi de programa işini e-ticarete taşımak isteyen girişim fikri olan her kadının katılabileceğini belirtti. Türkiye’de girişimci kadınların sayısını artmayı hedeflediklerini belirten Ekmekçi, “Hepsiburada’da bir ürünün sergilenmesi o ürünün her ay 65 milyon ziyaretçi tarafından görülmesi demek. Girişimci kadınlar Hepsiburada platformunda ürünlerini satmaya başladıklarında tüm Türkiye’den sipariş alabilir duruma gelecekler” dedi. Ekmekçi, girişimci kadınlara e-ticarette milyonlarca müşteriye erişim desteğinin yanı sıra komisyon oranlarında, siparişlerin kargolanmasında ve online pazarlamada destek vereceklerini belirtti.

TANITIMDA, KOMİSYONDA, KARGODA AVANTAJLAR

Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programını kapsamında, Hepsiburada bünyesinde mağaza açan kadınlara satış, operasyon, lojistik ve pazarlama desteği sunulacak. Sıfır maliyetle sanal mağaza açacak kadın girişimciler, komisyon ücreti indirimin yanı sıra ürünlerini platform üzerinde avantajlı şekilde pazarlayabilecek. Kadın girişimciler program kapsamında aynı zamanda girişimcilik ve e-ticaret alanlarında eğitim ve danışmanlık desteği de alabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz