Markafoni yeniden açılıyor

30 Haziran'da faaliyetlerini sonlandıran Markafoni, yarın tekrar faaliyete geçiyor. E-ticaret mağazasını 15 milyon dolara ünlü Türk işadamı Cafer Mahiroğlu satın almıştı.

21.08.2017 18:46:000
Paylaş Tweet Paylaş
Markafoni yeniden açılıyor

30 Haziran 2017 günü Türkiye'deki faaliyetlerine son veren ünlü alışveriş sitesi Markafoni tekrar satışa başlıyor. Markafoni'nin internet sitesinde Cafer Mahiroğlu imzasıyla yayınlanan duyuruda şu bilgiler verildi:

"Değişen, dönüşen dünyayı evinize getiren Markafoni ailesi olarak yeni bir başlangıç yapıyoruz. Öncü rolümüzü bilerek, halkımıza saygılı, ilkeli tavrımızla yeni projeler yapmaya devam edeceğiz. Amacımız siz dostlarımızın gereksinimlerini hızla karşılarken, iletişim kanallarını açık tutup, güçlendirmek, birlikte karar alarak ortak akılla hareket etmektir. E-ticaret sadece bir alışveriş ortamı değildir. Teknolojinin sağladığı bu olanak, bize çok yönlü dil kurma şansı vermekte günlük yaşamın tüm renklerini paylaşmamıza zemin hazırlamaktadır. Markafoni olarak yeni dönemde, bunu bilerek yolumuza devam edeceğiz. Sanal olmayacağız... Tersine yaşamınızı kolaylaştıran, bir tıkla ulaşacağınız hakiki insanlar bulacaksınız karşınızda. Sizin bir komşunuz, akrabanız olmak için çaba harcayacağız... Küçük sürprizlerle kapınızı çalıp, belki bir kahvenizi içeceğiz... Kırk yıllık hatırı olan dostluklar kurmak niyetindeyiz. Size ve ülkemize karşı sorumluluğumuzu bilerek, kısa süre içinde perdemizi yeniden açacağız. Hayatın kendisinin büyük bir sahne olduğunu biliyor ve bunu sizle paylaşmak istiyoruz... İlk olmak gurur verirken, bir yandan da yeni görevler üstlenmemize neden oluyor. Bu bilinçle dost bir gülümsemenin, sıcak bir el sıkışmanın içtenliğiyle yola koyuluyoruz..."

15 milyon dolar yatırım yapacak

Markafoni, 2011 yılında Güney Afrikalı Naspers tarafından 270 milyon dolara satın alınmıştı. İngiltere merkezli Select Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, Markafoni’yi Naspers Grubu'ndan 15 milyon dolarlık bir maliyetle satın aldı. Daha önce alınan bilgilere göre Mahiroğlu'nun Markafoni için 15 milyon dolarlık yatırım daha yapacağı biliniyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz