Ofis tedarik pazarı 10 milyar TL'ye ulaştı

Ofix.com Genel Müdürü Gürkan Uğraş, Ofis tedarik pazarının 10 milyar TL’lik büyüklüğe ulaştığını söyledi.

31.05.2017 13:39:520
Paylaş Tweet Paylaş
Ofis tedarik pazarı 10 milyar TL'ye ulaştı
Ofis malzemelerinin yanı sıra çay, kahve gibi gıda ürünleriyle büyüyen ofis malzemeleri tedariği sektörü, yaklaşık 10 milyar TL’lik büyüklüğe ulaştı.

Ofislerin tüm ihtiyaçlarını internete taşıyan Ofix.com’un verilerine göre en fazla tüketilen ürünler sırasıyla çay, A4 kağıdı ve toner. Ofix.com Genel Müdürü Gürkan Uğraş, tedarik ve satışın şirketlerle entegre olmasının hem zaman hem de maliyet avantajı yarattığına işaret ederek, “Bu sayede ofislerin stok yapma ihtiyacı ortadan kalkıyor ve önemli ölçüde kolaylık sağlanıyor. E-ticaretin geleneksel ofis tedariği pazarından aldığı payın yıl sonuna kadar yüzde 30 büyüyeceğini öngörüyoruz” dedi.

Pazar çok hızlı büyüyor

Pazarın büyümesinin oldukça hızlı olduğunu kaydeden Uğraş, “Büyüme oldukça hızlı, Ofix.com’un yıllık 2.6-2.7 kat gibi büyüme ortalaması var. Çünkü böyle bir hizmetin olduğunu duyan birçok şirket hizmeti deneyimlemek istiyor. Deneyince şirketler sisteme kolay alışıyor ve hızlı büyüme yakalanıyor” diye konuştu. Uğraş, stoklarında 10 kategoride 10 bin tane ürün olduğunu belirterek, şunları söyledi: “İstanbul içinde saat 4’e kadar sipariş verildiğinde bir sonraki gün ürünleri ulaştırıyoruz. Bu, depolama ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve acil ihtiyaçların kısa zamanda çözülmesini sağlıyor. Örneğin toner gibi, tuvalet kağıdının bitmesi gibi pek çok malzemenin hızlı tedariği önemli. Şirketleri stok ile uğraştırmak yerine, ürün alımını bize bırakmalarını tavsiye ediyoruz. İki haftada bir standart bir paket göndererek, sistemi otomotize etmeye çalışıyoruz.”

Şeker ve tekerlek bir arada satılıyor

Ofis deyince akla sadece kırtasiye malzemesi geldiğini ancak çok daha fazla kalem olduğuna dikkat çeken Uğraş, “Ofiste etrafınıza baktığınızda gördüğünüz her şey stoklarımızda mevcut. Toner de tuvalet kağıdı da var. Ofis sandalyesinin tekerleği kırılınca o tekerleği gidip herhangi bir marketten almanız gerekir, oysaki bizde şekerinizi, çayınızı alırken iki tane de tekerlek alırsınız. Bu gibi ihtiyaçları çevreden temin etmek çok kolay ama hepsi için bir yere gitmeniz gerekiyor. Marketten ucuz çay bulursunuz, yanında kırtasiye malzemesi bulamazsınız ya da yanında tonerinizi bulamazsınız” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz