OPET'in yeni yüzü Arda Turan olacak

OPET Petrolcülük A.Ş. Genel Müdürü Cüneyt Ağca, "2016'daki reklam kampanyamızda Arda Turan başrolde olacak" dedi.

23 ARALIK, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
OPET'in yeni yüzü Arda Turan olacak
OPET Petrolcülük A.Ş. Genel Müdürü Cüneyt Ağca; 2015 yılında sektör doğrultusunda büyüdüklerini belirterek, hem pazar payını hem de bayi sayısını artırdıklarını söyledi. Son üç yıldan bu yana pazarın ikinci büyük oyuncusu olan OPET, 2015 yılını pazar payındaki 17,7’lik oranla kapatıyor. 2016 hedefi ise pazar payını yüzde 18'e çıkarmak.

Akaryakıt sektörü için değişken faktörlerin olduğu ve oldukça hareketli geçen 2015 yılını değerlendiren Ağca şöyle konuştu: “Zor bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2015 yılı; tavan fiyat uygulaması, ham petrol fiyatlarındaki düşüş, döviz kurlarındaki hareketlilik ve beş yıllık bayi sözleşmelerinin yenilenme süreci gibi sektör için kritik konuların yılı oldu. Geride bırakmakta olduğumuz yıl yüzde 17,7’lik pazar payımızla 15 milyar TL ciro elde ettik. Belirlediğimiz hedefler doğrultusunda bayi sayımızı, satış ve pazar payımızı artırdık."

Cüneyt Ağca şu bilgilerle devam etti: “Sektörün hareketlilik yaşadığı beş yıllık sözleşme yenileme süreci sonunda hem bayi sayımızı, hem de satış hacmimizi artırdık. Yaklaşan yeni yılda pazar payımızı yüzde 18’in üzerine çıkarmayı hedeflerken, mevcut ağımıza 55 yeni istasyon eklemeyi planlıyoruz” dedi.

2016'NIN YÜZÜ ARDA TURAN OLACAK

Ağca, 2016 yılı reklam kampanyaları için işbirliği yaptıkları yeni ismi de paylaştı. Cüneyt Ağca “Bugüne kadar Tarkan, Cem Yılmaz, Ajda Pekkan gibi isimlerle ses getiren projelere imza atan bir marka olarak, A Milli Takım oyuncusu, Türkiye’nin Barcelona’daki gururu, yıldız futbolcu Arda Turan ile işbirliği yapıyoruz. 2016 yılında yayına girecek olan reklam kampanyamızda Arda Turan başrolde yer alacak ve reklam filmlerinin çekimi İstanbul ve Barcelona’da gerçekleştirilecek” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz