TAİDER, ‘işletmelerde sürdürülebilirlik’i tartışacak

Türkiye Aile Şirketleri Derneği (TAİDER), bu yıl 3-4 Kasım tarihlerinde beşincisini düzenleyeceği zirvede, “Aile Şirketlerinde Ben’den Biz’e Doğru” temasını işleyecek.

16.10.2017 13:03:000
Paylaş Tweet Paylaş
TAİDER, ‘işletmelerde sürdürülebilirlik’i tartışacak

Türkiye’de işletmelerin yüzde 97’sini aile sermayeli şirketler oluşturuyor. Aile şirketlerinde en temel problem ise sürdürülebilirlik. Birinci kuşaktan ikinci kuşağa geçen işletme oranı yüzde 30’lar seviyesinde. Üçüncü kuşakta oran yüzde 12’lere ve dördüncü kuşakta yüzde 2-3’lere kadar düşüyor. 

Aile şirketlerinde yaşanan sorunlara çözüm yolları arayan Türkiye Aile Şirketleri Derneği (TAİDER), bu yıl 3-4 Kasım tarihlerinde beşincisini düzenleyeceği zirvede, “Aile Şirketlerinde Ben’den Biz’e Doğru” temasını işleyecek. Açılış konuşmasını Ali Koç’un yapacağı ve Dünya’dan ve Türkiye’den aile şirketi sahipleri katılacak. TAİDER Başkanı Aydın Öğücü zirve ile ilgili şunları söylüyor:

“Türkiye’deki aile işletmeleri bir araya getirilerek ailede iletişim, kurumsal yönetim, sürdürülebilirlik ve gelecek planlaması gibi konularda, aile işletmelerine ışık tutmayı hedefliyoruz. Aile işletmesi sahipleri, aile işletmeleri üst düzey yöneticileri, genç nesil temsilcileri, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yer aldığı TAİDER Zirvelerinde, 2 gün boyunca katılımcılar ilham verici deneyimlerin ve en iyi uygulamaların paylaşımına tanıklık edecek.”


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz