Technogym, Türkiye’de Arkas ile ortak oldu

Arkas Holding, dünyaca ünlü İtalyan Technogym The Wellness Company ile distribütörlük anlaşması yaptı.

28.02.2017 13:47:030
Paylaş Tweet Paylaş
Technogym, Türkiye’de Arkas ile ortak oldu
Olimpiyatların resmi tedarikçisi olan Technogym’in 11 yıldır Türkiye distribütörlüğünü AVV A.Ş yürütüyordu. Arkas Holding ise AVV’nin yüzde 50’sini satın alarak Technogym’in Türkiye’deki paydaşlarından biri haline geldi. 100’ün üzerinde ülkede bulunan Technogym, fitness ve wellness alanındaki ekipmanları ile tanınıyor.

İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Technogym Global Başkan Yardımcısı Vittorio Quagliotti, Technogym’in 30 yıldan uzun süredir düzenli fiziksel aktivite, dengeli beslenme ve pozitif bir ruh haline dayanan “Wellness” konseptini teşvik ettiğini vurgulayarak, “Türkiye pazarı otel, residence, fitness salonları, spor kulüpleri, kurumsal firmalar gibi hitap ettiğimiz tüm segmentlerde, gelecek için büyük fırsatlar vaad ediyor.”dedi. AVV A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Vittorio Zagaia da, bugün Türkiye’de 15 binden fazla Technogym ekipmanının kullanıldığını belirterek, “Dünya çapındaki distribütörler arasında üst sıralarda yer alıyoruz. 11. yılın sonunda da Arkas Holding ile yaptığımız ortaklığın gücümüze güç katacağına, birlikte Technogym markasını daha yukarıya taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Arkas Spor As Başkanı Bernard Arkas ise, şöyle konuştu: “Biliyorsunuz aile olarak iki ana sosyal sorumluluk alanını seçtik. Birincisi sanat diğeri de spor. Arkas Spor’u 2001 yılında kurduk. Voleybol, yelken, yüzme ve dağcılık branşları var. Bir spor kompleksiyiz ve bu okul haline geldi. Kurulumundan bu yana 8 bin tane çocuğun eğitimini üstlendik ve bunu çoğaltmaya çalışıyoruz. Bunun sürdürülebilir bir spor kulübü haline gelmesini istiyorum. Vittorio bana Technogym’in Türkiye’deki hedeflerini sürdürebilmek için kurumsal bir ortak aradığını söyledi. İtalya’daki merkeze gittik çok etkilendim, konsept ve felsefeleri çok hoşuma gitti. Tamamen, sporla benim yapmak istediğimi temsil eden bir şirket. Onun yatırımını Arkas Spor’a vermek, çocuklara vermek. Bunu sonsuz bir zincir gibi hayal ettim. Şöyle düşünüyorum; bir çocuğum vardı, büyüyünce ne olacak bu çocuğun hali diye düşünürken böyle bir ortaklık kurmaya karar verdik. Çok geleceği olan ve çok inandığım bir şirket. Arkas olarak, büyürken AVV’nin daha kurumsal bir iskeleti kurmasında yardımcı olacağız, çünkü büyüyeceğiz ve umarım Türkiye’nin ve çevre ülkelerin lider şirketi olmaya devam ederiz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz