Vodafone'dan Türkiye'ye 1 milyar lira yatırım

Vodafone, Türkiye'ye 2017-2018 mali yılında ülkeye 1 milyar liranın üzerinde yatırım yapacağını açıkladı.

22.03.2017 16:22:290
Paylaş Tweet Paylaş
Vodafone'dan Türkiye'ye 1 milyar lira yatırım
Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Colman Deegan, Türkiye'ye güvenmelerinin bir kanıtı olarak, 2017-2018 mali yılında ülkeye 1 milyar liranın üzerinde yatırım yapacaklarını bildirdi.

Deegan, Vodafone Türkiye'nin hayata geçirdiği projeler ile yatırım planlarına ilişkin Vodafone Arena'da düzenlenen basın toplantısında, Türkiye'de uzun vadeli bir yatırımcı olarak bulunduklarını ifade etti.

Vodafone'un Türkiye'deki ilk 10 yılında yaptığı yaklaşık 20 milyar liralık yatırımı daha da artırmak için çalıştıklarını ifade eden Deegan, "Türkiye'ye güvenimizin bir kanıtı olarak, 2017-2018 mali yılında 1 milyar lirayı aşkın yatırım yapacağız. Böylece, 2006 yılından bu yana Türkiye'ye yaptığımız toplam yatırım 20 milyar lirayı aşacak." diye konuştu.

Deegan, müşterileri adına yaptıkları vergi ödemeleriyle de Türkiye'nin refahına katkıda bulunduklarını, son 9 yılda Türkiye'ye 24,1 milyar lirayı aşkın vergi ödediklerini söyledi.

Gelecek planları arasında yakınsamaya daha hızlı geçiş, satış kanalları ve iş gücünde dijitalleşme, VoWiFi, VOLTE, zaman tabanlı veri yükleme gibi yenilikçi ürün ve servisler geliştirmek olduğunu aktaran Deegan, "Türkiye'ye inanıyoruz ve ülkenin geleceğine güveniyoruz." de

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz