Doğru öngörüler ve çok çalışmak büyüttü

Limak’ın bu başarısının arkasında şirketin yönetim kurulu başkanı Nihat Özdemir var. Özdemir’le Limak’ın bu hızlı büyüyüşünü, altyapı projelerindeki iddiasını ve 3’üncü Havalimanı İhalesi’ni konuştuk.

28.03.2014 23:36:230
Paylaş Tweet Paylaş
Doğru öngörüler ve çok çalışmak büyüttü

Mega proje
İstanbul 3’üncü Havalimanı, altyapı sektöründe dünyanın en önemli ve stratejik projelerinden biri olacak. 4 faz olarak yapılacak projede toplamda 150 milyon yolcu kapasiteli bir havalimanı inşa edeceğiz. Bu mega projeyle şirketimizin global ölçekteki tanınırlığı, marka değeri ve sektörel birikimi artacak. Şu anda projemizi tamamlamış durumdayız.

Projeye son rötuşları vermek için dünyanın önemli havalimanlarını geziyoruz. Bu havalimanlarına bakıp ne gibi yenilikler yapmışlar, yolcuların rahat etmesi için neler yapılmış, çevreyi nasıl düzenlemişler bunlara bakıyoruz. Umuyorum mayıs ayının başında makinelerimiz çalışmaya başlayacak.

2019’un ilk günlerinde de bu havalimanını devreye almayı planlıyoruz. Devletimiz dünyanın en büyük havalimanını yapacağız diyerek yola çıktı. Türkiye her yere 3,5 saat uzaklıkta olan çok önemli bir yer. Bu anlamda önemli bir hub olacağımıza inanıyoruz.

Gelecek&Limak Holding
2012 yıl sonu itibarıyla ciromuz 2 milyar doların, ortaklıklar ve taşeronlar dahil toplam çalışan sayımız 26 binin üzerine çıktı. Bu sene ortaklarımızla birlikte kazandığımız İstanbul 3’üncü Havalimanı İhalesi’ne de büyük bir motivasyonla hazırlandık ve başarılı olduk.

İhaleye, ortaklarımızın dahil olduğu, konusunda uzman ve tecrübeli bir ekip ve profesyonel hizmet aldığımız danışman kadrosuyla ortaklaşa yürüttüğümüz, titiz bir çalışma ile hazırlandık ve kazandık.

Önümüzdeki 10 yıl içinde, sadece Türkiye’nin değil bulunduğumuz coğrafyanın da en başarılı şirketleri arasında olmayı hedefliyoruz. Ciromuzda yıllık ortalama yüzde 20 artış öngörüyoruz. Böylesi bir büyümeyi de operasyonel verimlilik ve sürekli gelişim ilkelerini ön planda tutarak sağlayacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.