Patronun ücret hesabı

Patronlar, 2014’te de geçen yıl olduğu gibi zamlar konusunda temkinli. Enflasyon oranında ücret artışı planlayan patronlar, yüzde 8-9 arasında zam öngörüyor.

25.03.2014 14:27:190
Paylaş Tweet Paylaş
Patronun ücret hesabı

PERİHAN İNCİ / İNCİ HOLDİNG YKB
"KAZANDIRIYORUZ, BİZ DE KAZANIYORUZ"
KÂR PAYI VERİYORUZ

Yönetici ve çalışanlarımızın yıl içinde gösterdikleri performansa göre kazancı artıyor. Yüksek performans gösterenlere kâr payı veriyoruz. Ortalamanın üzerinde performans sergileyenler aylık kazancının bir veya iki katını kazanabiliyor. Dünyada çok farklı uygulamalar var. Biz de üst düzey yöneticilerimizin ücretlendirmesi konusunda kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Bu konuda yeni çalışmalar yapıyoruz.

TEŞVİK SİSTEMİ
Şu anda yöneticilerimiz ve çalışanlarımız için parasal teşvik sistemleri uyguluyoruz. Önümüzdeki dönemde çalışanlarımızın ücretlendirilmesi konusunda yeni teşvik sistemlerini devreye sokacağız. Ücret ve gelirle ilgili yaptığımız çalışmalardaki ortak amacımız çalışanlarımızın uzun vadede bizimle olmasını destekleyecek sistemleri kurmak.

ADİL OLMAK
Ayrıca ücret politikasında adil olmak da bizim için çok önemli bir değer. Bunun için her yıl ücret araştırması yapıyoruz. Sektöre ve lokasyona göre ücret seviyelerimizi karşılaştırıp ortalamanın altında kalmamaya çalışıyoruz.

MİSYON ÖNEMLİ
“Önce kazandırıyoruz sonra kazanıyoruz” diye bir misyonumuz var. Her yıl, yeni ücret artış oranını belirlerken bizim için en büyük göstergelerden biri de enflasyon oranı oluyor, Yaptığımız zam oranlarının enflasyonun altında kalmamasına dikkat ediyoruz. Her yıl, çalışanlarımıza enflasyon oranında artış yapıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz