İnovasyon stratejik ajandaya girmeli

SKD İnovasyon Çalışma Grubu Başkanı Hasan Süel’le SKD’nin inovasyon çalışmalarını, sürdürülebilir kalkınma içinde inovasyonun önemini konuştuk.

29.03.2014 22:35:120
Paylaş Tweet Paylaş
İnovasyon stratejik ajandaya girmeli

Teknik incelemede, belirlenen puanın üzerinde alan uygulamaların projelerini anlattıkları yazılı doküman incelendi. Adaylar, jüri üyelerine sunum yaptı ve sorulara yanıt verdi. Jüri üyelerinin yaptığı değerlendirmeyle kazananlar belli oldu. Ödüller, 10 Eylül’de İstanbul’da İngiltere Konsolosluğu’nda yapılan törenle sahiplerine verildi.

Kazanan projeler neyi başardı? İnovatif yaklaşımları nasıldı?
İnovatif Sürdürülebilirlik Uygulamaları Yarışması’nda finale kalan birbirinden değerli 14 uygulama üniversite, basın, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinden oluşan jüri tarafından değerlendirildi ve kazananlar belli oldu.

Büyük şirketlerden “Çevresel İnovatif Uygulama” dalında TAV Havalimanları Holding, “Ekonomik İnovatif Uygulama” dalında Enerjisa Başkent Elektrik Dağıtım, “Sosyal İnovatif Uygulama” dalında Enerjisa Enerji Hizmetleri ödül kazandı.

KOBİ kategorisinde “Çevresel İnovatif Uygulama” dalında Ege Orman Vakfı Ağaçlandırma ve Ağaç Ürünleri İktisadi İşletmesi (EGEVAK) ödül kazanırken “Ekonomik İnovatif Uygulama” ve “Sosyal İnovatif Uygulama” dallarında ödüle layık şirket bulunamadı.

TAV Havalimanları Holding “İzmir Adnan Menderes Havalimanı Yeni İç Hatlar Terminali Projesi Geri Dönüşüm Uygulaması” ile ödül kazandı. TAV Havalimanları’nın iştiraki TAV Ege, İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç ve dış hatlar terminallerinin 2032’ye kadar işletme hakkını kazandı.

İmzalanan anlaşmaya göre TAV var olan iç hatlar terminalini yıkarak daha modern bir yapı inşa etmeyi de üstlendi. Proje kapsamında 185 bin metrekarelik terminal binası, 2 bin 559 araçlık çok katlı otopark ve ilgili birimler inşa ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz