Liderlerin yeni yıl hesapları

CEO'ların ajandasında neler var?

17.07.2015 20:48:230
Paylaş Tweet Paylaş
Liderlerin yeni yıl hesapları
tamamlanmasına yönelik bir hareket planımız var. İç piyasalardaki üstünlük yaratan farklılıklarımızın sürdürülebilir olması için gerekli çalışmalara yoğunlaşacağız.”

BP TÜRKİYE, ORGANİK BÜYÜYECEK

BP Türkiye Başkanı Can H. Suphi, ajandasındaki en önemli başlıkların organik büyüme ve liderlik olduğunu söylüyor ve ekliyor: “2007 yılından beri maliyetlerimizi azaltmak ve performansımızı artırmak konusunda global olarak çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalar meyvelerini verdi ve 2009 yılında rakiplerimizi yakaladık, hatta geçtik. Bundan sonraki amacımız, rafineri ve pazarlama alanında dünya liderliğini yakalamak. Bunu başarmak için Türkiye, Avustralya, Güney Afrika ve Polonya gibi ülkelerde daha agresif bir politika izleyeceğiz. Ana yatırım alanımız olan akaryakıt tarafı için büyüme planlarımız devam ediyor. 2010’da 25 yeni istasyon açacağız. Amacımız, Türkiye’de akaryakıt, madeni yağlar ve LPG pazarlarında organik olarak büyümeye devam etmek. Rafinaj ve pazarlama iş kolunda Türkiye, büyümeye odaklandığımız 4 önemli ülkeden biri.”

İLK SIRADA AR-GE VAR
Pfizer Türkiye Genel Müdürü Melih Memecan’ın 2010 ajandası şöyle: “Ajandamın ilk sırasında sürdürülebilirliği sağlayacak bir sağlık modeli oluşturmaya katkıda bulunmak geliyor. Ayrıca ülkemize ilaç Ar-Ge faaliyetlerini geliştirmek ve ülkeye daha çok ilaç Ar-Ge’si çekmek üzere başlattığımız işbirliklerini büyütmekte kararlıyız. Ülkemizde daha çok Ar-Ge çalışması yapılabilmesi için açtığımız yolda üniversitelerimizin ve devletimizin de işbirliğiyle önümüzdeki yıllarda çok önemli işleri hayata geçireceğimize inanıyoruz. Bunun dışında çalışanlarımız en değerli kaynağımız. Çalışanlarımızı geliştirmek de asla vazgeçmeyeceğimiz değerlerimizden biri olacak.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz