Liderlerin yeni yıl hesapları

CEO'ların ajandasında neler var?

17.07.2015 20:48:230
Paylaş Tweet Paylaş
Liderlerin yeni yıl hesapları
Vestel, tüplü TV üretimine veda edecek, Goldaş var olduğu pazarları yeniden gözden geçirecek, THY yeni uçaklarında first class’ı kaldıracak, Novartis ise klasik ilaç pazarlama çemberinin dışına çıkacak... Bu 4 çarpıcı örnek krizin, yatırım ve büyüme planlarında önemli revizyonlar yarattığını apaçık gösteriyor. Çünkü, CEO’lar artık verimliliği az alanlarda enerji harcamak istemiyor, nokta atışı yapmayı ve hedeflerine en kısa yoldan ulaşmayı planlıyor. Zaten CEO’ların 2010 ajandalarına bakıldığında tüm hedeflerin daha gerçekçi olduğu dikkat çekiyor. Odak konuları olarak risk yönetimi, verimlilik, yeni işler ve sürdürülebilir büyüme öne çıkarken, agresif büyüme hedeflerinden uzak temkinli planlar yapıldığı gözleniyor. İşte CEO’ların 2010 ajandasında öne çıkanlar...

CİLİV, 3G YELPAZESİNİ GELİŞTİRECEK
Hayatımıza 2009’da giren 3G teknolojisi, 2010’da da odağımızda yer alacak diyen Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv, bu yıl odaklanacağı konuları şöyle aktarıyor:
“Müşterilerimiz 3G’ye beklentilerimizin de ötesinde ilgi gösterdi. Turkcell 3G, hızı ve mobilite avantajıyla insanlarımızı internetle tanıştırıyor ve internet kullanımını artırıyor. 2010 yılında 3G’li servis ve ürün yelpazemizi genişletmek, bu iletişim nimetini daha çok insana, daha çok yolla ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında olmayı sürdürecek. Şu an 8 ülkede 62 milyon müşteriye mobil iletişim hizmeti götürüyoruz. Bunu yeni ülkelerde yapacağımız yatırımlarla artırarak Türkiye’deki firmalar için başarı örnekleri oluşturmaya devam edeceğiz. Bunun için dünyayı ve çevremizdeki fırsatları yakından izlemeye devam ediyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz