Bakım kimyasalları

Kimya sektörü, gelişen teknolojiyle birlikte insanoğlunun hayatını “güzelleştiriyor.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Bakım kimyasalları


Kişisel bakım ürünlerine gösterilen ilginin her geçen gün arttığı günümüzde, trendleri yakından takip etmek de büyük önem taşıyor. Güzellik sektöründe kullanılacak ürünleri geliştirmek üzere yola çıkan sektör paydaşları, tüketicilerin hızla değişen eğilimlerini göz önünde bulundurarak, farklı beklentileri karşılayacak kapsamlı çözümler sunuyor.

ÇARPICI GERÇEKLER

Her ne kadar güzellik ve kişisel bakım kavramının etrafında şekillenen konuları fazla önemsemiyor gibi gözüksek de yapılan araştırmalar, güzellik ihtiyacının “göze hoş gözükmekten” öte bir ihtiyaç olduğunu ve temelinde “mutlu olma” arzusunun yattığını ortaya koyuyor. Bu açıdan bakıldığında, kişisel bakım ürünleri sektörünün aslında “insanları mutlu etmek” gibi çok ciddi bir talebi karşılamak üzere çalıştığını görüyoruz.Kişisel bakım kimyasalları, bizi dıştan içe güzelleştirmek için uğ-raşadursun biz de güzellik uğruna yaptıklarımızla istatistiklere konu olmayı sürdürüyoruz. Örneğin bir kadın, hayatının ortalama 2 yılını, bir erkek ise 6 ayını ayna karşısında geçiriyor. iyi görünüp görünmediğimize karar vermek için oldukça uzun bir süre, öyle değil mi?

Konu güzellik olunca kadınların tahtını sallamak pek mümkün gözükmüyor. Yılda ortalama bir adet ruj tüketen kadınların yüzde 90’a yakını yüz kremi kullanırken, erkeklerde bu oran yarı yarıya azalıyor. Fakat kadın ya da erkek fark etmeksizin, günün sonunda herkes daha iyi hissetmek ve daha iyi görünmek istiyor. İşte tam da bu noktada, belki pek de farkında olmadan kimya ile temas ediyor; kimyanın bizlere sunduklarından fazlasıyla yararlanıyoruz. Görünen o ki teknoloji bu hızla gelişmeye devam ettiği sürece, kimya sektörü de insanoğlunun hayatını “güzelleştirecek” icatlar çıkarmaya devam edecek. Bizse tüketiciler olarak yeniliğe karşı asla tükenmeyen iştahımızla bu icatlara kucak açmaya hazır olacağız.

BASF'NİN YAKLAŞIMI
Dünyanın lider kimya şirketi BASF, tüketici görüşlerine değer veren yaklaşımı ve inovasyon gücüyle sürdürdüğü AR-GE çalışmaları ışığında, kişisel bakım sektörüne katkı sağlıyor. Saçlarınızın istediğiniz renkte ışıldamasını mümkün kılan saç boyanızın içindeki renk pigmentlerinden cilt bakım kreminizde bulunan kırışık önleyici etken maddeye, saç şekillendiricilerinizin tutuculuğunu artıran polimerlerden güneş kremlerinizdeki UV filtrelerine kadar geniş bir yelpazede hammadde üretimi gerçekleştiren BASF, sunduğu çözümlerle kişisel bakım ürünlerinden maksimum düzeyde fayda sağlanmasını kolaylaştırıyor.

Operasyon zincirindeki tüm faaliyetleri “sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratma” mis-
yonu doğrultusunda sürdüren BASF, bakım kimyasallarını zenginleştiren maddeleri geliştirirken de sürdürülebilirlikten taviz vermiyor. BASF bünyesinde görev alan AR-GE çalışanları, ürün kalitesinden ödün vermeksizin doğa dostu kozmetik ürünler geliştirmenin mümkün olduğunu belirtiyor. Böylece tüketici ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılarken aynı zamanda çevresel açıdan da değer yaratan bir kimyadan söz edebiliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz