Bakım kimyasalları

Kimya sektörü, gelişen teknolojiyle birlikte insanoğlunun hayatını “güzelleştiriyor.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Bakım kimyasalları


GÜNEŞTEN KORUYAN KİMYA
KORUMA FAKTÖRLERİ

UV ışınlarının zarar verici etkileri konusundaki farkındalık giderek artıyor. Bu nedenle güneş kremlerini, diğer bakım ürünlerinden ayrı bir kategoride değerlendirmek gerekiyor. Güneş kremleri aracılığıyla sağlanan yüksek koruma faktörleri ve daha iyi UVA koruması, cilt sağlığının korunmasına büyük katkıda bulunuyor.
BOŞLUĞU KAPATIYOR
BASF tarafından geliştirilen ve üstün UV emme özellikleri sayesinde, şu anda Avrupa pazarında mevcut en etkili UV filtrelerinden birisi olan Tinosorb® A2B, bugüne kadar UV filtrelerinin kapsamı içerisinde olmayan UVA II aralığındaki koruma boşluğunu kapatıyor.

MUTLULUK VEREN KİMYASALLAR
HASSAS CİLTLERE ÖZEL

BASF'nin geliştirdiği Lamesoft OD adlı hammadde, el, yüz ve vücut temizleme ürünlerinin yanı sıra şampuan ve saç kremlerinde de kullanılarak cildin yumuşak kalmasını sağlıyor ve hafif bir his bırakıyor. Ciltteki faydalı yağların çözünmesine olanak sağlayan Lamesoft OD, hassas ciltlerde de güvenle kullanılabiliyor.
NEMİ KORUYOR
Kimyanın sunduğu nimetler cilt bakımıyla sınırlı değil. BASF'nin saç şekillendiricilerde kullanılmak üzere geliştirdiği Luviset One adlı çok yönlü polimer, kıvırcık saçların buklelerini yüzde 95 oranında korumaya yardımcı olduğu gibi saçların 48 saat boyunca nemi tutmasını da sağlıyor.
RENK VE IŞIK DESTEĞİ
BASF, makyaj malzemelerinde kullanılan hammaddeleriyle güzellik sektörüne de çözüm sunuyor. Timica Terra Colors adlı pürüzsüz ve yumuşak dokulu tozla dudak ve göz makyajında kullanılan ürünlere renk ve ışıltı katan BASF, makyajda doğal bir görünüm yakalamak isteyen üreticilere hitap ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz