KİMYANIN 150 YILI VE BASF

Her şey 1865 yılında Ludwingshagen'de başladı. Küçük bir boya üreticisi, bugün 80 ülkede 112 bin çalışanlı bir deve dönüştü. “Sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz” sloganıyla kimya alanında değer yaratan şirket, boyadan otomotive, plastikten tekstile, medikalden gıda sanayine kadar çok geniş bir yelpazede faaliyet gösteren müşterileri için hammadde sağlıyor ve inovatif çözümler üretiyor.

9.04.2015 11:23:170
Paylaş Tweet Paylaş
KİMYANIN 150 YILI VE BASF

ÖZEL ETKİNLİKLER
SEMPOZYUM BASF
, Creator Space programının bir parçası olarak Ludwigshafen, Chicago ve Şangay’da yüksek seviyeli üç bilim sempozyumu düzenleyecek. Fizikçi ve enerji siyasetçisi Steven Chu’dan kimyacı Jean-Marie Lehn’e kadar çeşitli disiplinlerden çok sayıda ünlü bilim insanını bir araya getirmesi planlanan sempozyumlar, bilim, siyaset ve kimya sektöründen bin 500’ün üzerinde konuğun katılımıyla gerçekleşecek. 
BELGESEL FİLM BASF’nin 150 yılını en ilgi çekici ve duygusal anlarıyla aktarmak üzere bir de belgesel film çekilecek. Ödüllü yönetmen Thomas Grube’un imzasını taşıyacak film, 2016 yılının Nisan ayında gösterime girecek. Filmin fragmanları, www.creator-space.basf.com adresinden de seyredilebilecek. 
SOUNDS FOR 150 BASF’nin 150. yıl dönümü özel etkinliği, şirketin resmi kuruluş tarihi olan 23 Nisan 2015’te Ludwigshafen’deki genel merkezinde gerçekleştirilecek. Etkinlikte, dünyanın dört bir yanındaki BASF çalışanları tarafından kaydedilen ve besteci Michael Nyman’ın BASF’ye özgü bin 200’den fazla sesten faydalanarak düzenlediği ‘Sounds for 150’ bestesi de ilk kez konukların huzurunda icra edilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz