Nanoteknoloji geleceği koruyor

Dördüncü sanayi devrimi olarak nitelendirilen nanoteknolojiyle ortaya çıkan bu ürünler, sadece hayatı kolaylaştırmıyor aynı zamanda çevre ve sürdürülebilirliğe de önemli katkı sağlıyor.

27.03.2014 21:57:090
Paylaş Tweet Paylaş
Nanoteknoloji geleceği koruyor

Günümüzde sanayinin ve otomotiv sektörünün çevresel açıdan dünya üzerinde oluşturduğu olumsuz etkiler çok daha fazla ön plana çıktı. Bu sektörlerin salgıladıkları zararlı emisyonlar çevreyi büyük bir hızla kirletiyor ve doğanın dengesini bozuyor.

YÜZDE 20'LİK DÜŞÜŞ
Şirketimizin geliştirmiş olduğu Nanogreen teknolojisi karbon ve Nox gibi zararlı salımları minimuma indiriyor. Dünyaca ünlü Norveç merkezli DET Norske Veritas DNV kurumu tarafından ürünlerimizin test edildiği gemi motorlarında yüzde 20'ye varan oranda zararlı emisyon salımı düşüşü tespit edildi.

DİKKAT ÇEKİCİ ORAN
Bugün dünya devi şirketlerin yüzde 2-3 gibi oranlarda emisyon düşürmeye çalıştıkları bir durumda bu oran oldukça yüksek ve dikkat çekici. Bu, şüphesiz nanoteknolojinin sunduğu çok ciddi inovatif ve alternatifsiz bir çözüm. Ayrıca geliştirdiğimiz Borpower Nanogreen yüzey kaplama teknolojisi sağladığı etkilerle hem makineleri hem bütçeyi hem de çevreyi koruma altına alıyor.

SERDAR ORAN DYO BOYA FABRİKALARI GENEL MÜDÜRÜ
DAYANIKLILIĞI ARTIRIYOR
GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ

Geleceğin teknolojisi olarak nitelendirilen nanoteknoloji üzerine çalışmalarımız 2004 yılından bu yana sürüyor. Nanoteknolojik kaplama ve boyalar üzerine 4 adet patentimiz var. 2005 yılından itibaren foto katalitik özelliğiyle kendi kendini temizleyen nanoteknolojik iç ve dış cephe boyalarımız Nanomat, Nanoipekmat ve Nanotex'i pazara sunduk.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz