Sürdürülebilir gelecek kadınlarla mümkün

“Yeşiliz projesiyle çalışanlarımızı işte, evde, her yerde yeşil olmaya yöneltmeyi hedefledik." diyen Eczacıbaşı Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilir Kalkınma Grup Başkanı Okşan Atilla Sanön ile konuştuk:

26.05.2014 23:10:140
Paylaş Tweet Paylaş
Sürdürülebilir gelecek kadınlarla mümkün

VitrA, inovasyon Merkezi’nde geliştirdiğimiz IsoTile sayesinde de binanın dış cephesinde yalıtım ve kaplama yapabilmek için farklı malzemeler kullanma zorunluluğunu, tek bir ürünle ortadan kalktı.

VitrA IsoTile’da ince karolar kullanılması, binaya binen yükü azaltıyor, kullanım ömrü boyunca ısı yalıtım özelliğini sürdürüyor, ses ve nem yalıtımı sağlıyor. Normal karolardan yüzde 50 daha hafif olan Slimetric karolar ise ambalajlamada kutu ve ağaç tasarrufu, üretimde ise karbon salımında azalma sağlıyor.

Attk ısıları geri kazanmaya yönelik çalışmalarınızdan bahseder misiniz?
Yine VitrA Karo olarak Atık Isı Geri Kazanımı projesini gerçekleştirdik. Bu proje, soğutma bölgesinde açığa çıkan temiz sıcak havanın, seramik karo tesislerinde en çok enerji tüketen cihazlardan sprey kurutucularda kullanılmasını sağlamak üzere geliştirildi. Projeyle yıllık 3 bin ton CO2’nin doğaya salımı engelleniyor.

Temizlik kağıdı sektörü markamız Selpak’la da Sürdürülebilir Orman Yönetimi’ni destekliyoruz. Selpak, kağıt ürünlerinin hammaddesi olan selülozun yüzde 100’ünü, sürdürülebilir orman yönetiminde uzman, bağımsız kuruluşlar tarafından sertifikalandırılmış tedarikçilerden satın alıyor. Ayrıca Selpak’ın “doğada çözünür ambalajı”, temizlik kağıdı kategorisinde Türkiye’nin ilk ve tek.


“SÜREÇLERİN MERKEZİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VAR"KAYNAK KULLANIMI
Eczacıbaşı Topluluğu'nda sürdürülebilirlik ve inovasyon, tüm iş süreçlerinin merkezinde yer alıyor. Ürün ve hizmet geliştirme çalışmalarının tümü, ekonomik, çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik ölçütlerine uygun biçimde yürütülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.