Sürdürülebilir gelecek kadınlarla mümkün

“Yeşiliz projesiyle çalışanlarımızı işte, evde, her yerde yeşil olmaya yöneltmeyi hedefledik." diyen Eczacıbaşı Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilir Kalkınma Grup Başkanı Okşan Atilla Sanön ile konuştuk:

26.05.2014 23:10:140
Paylaş Tweet Paylaş
Sürdürülebilir gelecek kadınlarla mümkün
Eczacıbaşı Topluluğu, sürdürülebilirlik konusunu bütün boyutlarıyla ele alıyor. Sadece yeşil ve etik üretim yapmakla yetinmeyen şirket, iş hayatında kadınlara fırsat eşitliği tanınmasının da önemini es geçmiyor.

Bu alandaki çalışmalarıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü'nü kazandıklarını belirten Eczacıbaşı Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilir Kalkınma Grup Başkanı Okşan Atilla Sanön, "İnsan kaynakları politikalarımızı, kadınların iş yaşamında daha da güçlenmelerini kolaylaştıracak şekilde geliştiriyoruz" diyor.

Eczacıbaşı Topluluğu, sürdürülebilir kalkınma konusunda Türkiye’nin öncü şirketlerinden. Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi’nin (World Business Council for Sustainable Development-WBCSD) Türkiye’den ilk üyesi olan Eczacıbaşı Topluluğu, sürdürülebilir kalkınmayı çevresel ve ekonomik boyutunun yanı sıra sosyal boyutuyla da ele alıyor.

Eczacıbaşı Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilir Kalkınma Grup Başkanı Okşan Atilla Sanön, bu nedenle Eczacıbaşı Topluluğu’nda kadın-erkek fırsat eşitliğinin de sürdürülebilirlik hedefleri arasında yer aldığını söylüyor. Sanön, “Kadın yöneticilerin ve kadın çalışanların fırsat eşitliğine kavuştukları kuruluşların daha kârlı ve daha itibarlı olduğu savunuluyor” diyor.

Sanön, sürdürülebilirlik ve çevre hedeflerinin çalışanlar tarafından içselleştirilmesi için Yeşiliz projesini hayata geçirdiklerini söylüyor. Bu yıl projenin New York’ta düzenlenen PR News Digital PR Awards Çalışanlarla İletişim kategorisinde kendilerine ödül getirdiğini de hatırlatan Sanön, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Yeşiliz projesiyle çalışanlarımızı işte, evde, her yerde yeşil olmaya yöneltmeyi hedefledik. Çalışanlarımızdan da çok olumlu dönüşler aldık. Artık yeşil olma konusunda daha duyarlılar.” Eczacıbaşı Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilir Kalkınma Grup Başkanı Okşan Atilla Sanön ile konuştuk:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.