Sürdürülebilir gelecek kadınlarla mümkün

“Yeşiliz projesiyle çalışanlarımızı işte, evde, her yerde yeşil olmaya yöneltmeyi hedefledik." diyen Eczacıbaşı Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilir Kalkınma Grup Başkanı Okşan Atilla Sanön ile konuştuk:

26.05.2014 23:10:140
Paylaş Tweet Paylaş
Sürdürülebilir gelecek kadınlarla mümkün


KADIN ADAYA ÖNCELİK
Sosyal sürdürülebilirlik alanında ise iş sağlığı ve güvenliği ile iş yaşamında fırsat eşitliği çalışmalarını geliştirmeyi hedefliyoruz. 2014-2016 döneminde topluluktaki kadın çalışanların, eşit koşullarda ve liderlik potansiyellerini değerlendirecek biçimde yer almalarını sağlayan insan kaynakları uygulamalarını sürdüreceğiz.

2013 yılında Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Forumu işbirliğinde başlayan "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" eğitimleri tüm Eczacıbaşı çalışanlarına yönelik olarak sürerken, 8 Mart 2011 tarihinde başlatılan Türkiye'de beyaz yakada yeni işe alımlarda iki eşit adaydan kadın adaya öncelik politikası da uygulanmaya devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.