Tüketici dostu çevreci forum Türkiye'de

Jean-Marc Saubade ile haziranda İstanbul’da düzenlenecek forumu ve sektördeki gelişmeleri konuştuk...

1 HAZİRAN, 20120
Paylaş Tweet Paylaş
Tüketici dostu çevreci forum Türkiye'de


“12 YAŞIN ALTINA GIDA REKLAMI YASAK"
ÇEVRE ÖNEMLİ
3 yıldan bu yana forumun yönetim kurulundan birçok önemli karar geçti. Bunların başında ormanların kesimini önlemek için aldığımız kararlar bulunuyor. Üyelerimiz 2020'ye kadar ağaç kesimini sonlandıracak. ikinci önemli karar ise kullanılan soğutucularla ilgili. Üyelerimiz, 2015 yılından itibaren ozon tabakasına zararlı HCFC ile çalışan soğutucularını kaldıracak. Ayrıca bunları çevreye duyarlı soğutucularla değiştireceklerini taahhüt ettiler.
YENİ KURALLAR
Aldığı mız üçüncü önemli karar ise sağlık ve refahla ilgili. Sağlıklı beslenme ve yaşam tarzlarını teşvik eden ürün ve hizmetleri destekliyoruz. Sağlıklı beslenme konusunda ürünlerin erişimine ve iletişimine yönelik aldığımız çok önemli uygulamalar bulunuyor. Örneğin 12 yaşın altındaki çocuklara gıda reklamlarının yapılmasını sınırlandırıyoruz. Bunların yanı sıra şirketlerde enerji tasarrufu ile ilgili aldığımız önemli yaptırımlar var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.