Capital 2017 Ekim başlıkları

İşte Ekim ayının başlıkları

2.10.2017 11:42:000
Paylaş Tweet Paylaş
Capital 2017 Ekim başlıkları

KAPAK

ODAKTA NE VAR? 

Capital’in 13’üncü kez gerçekleştirdiği “Türkiye’nin En Güçlü 30 İş İnsanı” araştırmasının sonuçları belli oldu. 2017 listesinin zirvesinde Koç Holding Başkanı Ömer Koç yer alıyor.

SÖYLEŞİ

 “10 MİLYAR DOLARI HEDEFLİYORUZ” 

THY’yi 10 yılda 2 milyardan 10 milyar dolar ciroya getiren ve dünyanın en büyük 10’uncu havayolu yapan Temel Kotil, şimdi aynısını TUSAŞ’ta gerçekleştirmeyi hedefliyor.

“GLOBALLEŞME KARARI ALDIK”

Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemil Kazancı, “Enerjide global bir dev olmak istiyoruz. Yurt dışındaki tüm enerji fırsatlarını değerlendireceğiz” diyor.

500 MİLYAR DOLARLIK FON YARATACAĞIZ”

Dalınç Arıburnu, global finans piyasalarının en güçlü yöneticilerinden. Şimdi Centricus adını taşıyan girişim sermayesi şirketiyle 500 milyar dolarlık bir hacmi yönetmeyi hedefliyor. 

“SATIŞLAR DÜŞMEDİ YAP-SAT SIKINTILI”

2017 sonunda 4,6 milyar TL ciro hedefleyen Torunlar Holding’in patronu Aziz Torun ile gayrimenkul piyasasında yaşanan sıkıntıları ve yeni projelerini konuştuk.

ARAŞTIRMA

 DEĞER ARAYIŞI 

Capital’in 32 şirketi kapsayan araştırması, iş dünyasının markalı ihracat performansını ortaya koyuyor. 32 şirket, toplam 90 ana markayla dünya pazarlarında boy gösteriyor.

7 KRİTİK GELİŞME

Arz fazlalığı, yatırımların durması, konsolidasyon beklentisi, kârlılıkta sıkışma… Enerji sektörü, piyasayı etkisi altına alan bu gelişmelere göre yeni bir yol haritası çiziyor.

ZAYIFLIK PEŞİNDE!

Liderler, hedeflerini gerçekleştirmeye çalışırken yolunda gitmeyen işleri belirleyip zayıflıkları saptamak konusuna her zamankinden daha fazla odaklanıyor.

DEĞERLİYİ TUTMA YARIŞI 

Capital, 39 şirketin en değerli müşteri kayıp ve yeni değerli müşteri kazanım oranlarını inceledi. 17 şirket, en değerli müşterilerini kaybetmeden üzerine yenilerini eklemeyi başardı.

YÖNETİM

YENİ GÖÇ DALGASI!

Büyüme, teknolojideki gelişmeler, değişen iş modelleri ve yeni iş gücünün katılımı, insan kaynakları cephesinde önemli bir “göç hareketine” neden oluyor. En çok alım yapan sektörler, transferlerin odağındaki şirketler ve ideal “aday profili” değişiyor.

SON SÖZ KİMİN?

Kibar Holding’den Sanko’ya, Doğanlar’dan Şölen’e kadar Türkiye’nin önde gelen aile şirketlerine, süreçlerin nasıl ilerlediğini ve şirkette son sözü kimin söylediğini sorduk.

YENİ LİDERİN 10 ÖZELLİĞİ

Ünlü yönetim gurusu Ram Charan, son kitabında yeni dönem iş dünyasında şirketlerin ancak “Yüpo” yani yüksek potansiyelli liderlerle başarıyı yakalayabileceğini söylüyor.

“İLHAM ALDIĞIM TARİHİ LİDER”

CEO’ların yönetim anlayışının şekillenmesinde tarihi liderlerin yaşadığı tecrübeler de etkili. Yöneticilerin, tarihten ilham aldıkları liderleri araştırdık.

FİNANS/BORSA

EN GÖZDE SEKTÖRLER

200’e yakın yöneticinin katıldığı bir anketle finans dünyasının kredi politikalarını araştırdık. Yanıtlar doğrultusunda, en çok kredi verilmek istenen favori sektörleri belirledik.

“HIZLI BÜYÜME STRESİMİZ YOK”

Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç ile bankasının gelecek planlarını, sektörün önündeki riskleri ve fırsatları konuştuk. 

YENİ KANAL HESAPLARI

Hayat dışı sigortacılıkta branşlar bazında çetin bir kanal rekabeti var. Şirketler, 2020’ye kadar her ürün için öne çıkacak kanalı belirleme ve ona göre strateji yaratma çabasında.  

“TEDARİK FİNANSMANI BÜYÜME GETİRECEK”

Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Bozkurt Çöteli, 2018’de “Tedarikçi Zinciri Platformu” projesinin tamamlanmasıyla sektörde ciddi bir hareketlilik ve büyüme bekliyor.

“BORSA HALA İSKONTOLU”

ING Yatırım Genel Müdürü Bülent Altınel, piyasalardaki beklentileri ve yatırım stratejilerini Capital’e anlattı.

YAŞAM

FAVORİ SANAT ADRESLERİ

ÖZEL BÖLÜM

MIT TECHNOLOGY REVIEW

FİLO DOSYASI 

AKILLI KİMYA 

GELECEK&TRENDLER

KONJONKTÜR 

İNŞAATA DAYALI BÜYÜME 

Türkiye ekonomisi 2017’nin ikinci çeyreğinde yüzde 5,1 büyüdü. Ancak inşaat yatırımları hariç tutulunca ikinci çeyrekteki büyüme sadece yüzde 1,4 çıkıyor.

RICHARD BRANSON

PROJEKSİYON 

KİTAP

İNSANLAR

ŞİRKET DOKTORU

10 SORU

İŞ’TE ANADOLU

MEDIAPULSE 

ZİRVE YOLU 

DİJİTAL CEO

PAZARLAMA

FINANCE SUITE

KİŞİSEL YATIRIM

GÖRÜŞLER

Ian Bremmer/ ÇİN YATIRIM KOZUU NASIL KULLANIYOR?

Mehmet Öğütçü/ İPLER YENİDEN PENTAGON’DA

Al Ries/ İMAJI DEĞİŞTİRMEK ÇOK ZOR

Yiğit Kulabaş BÜYÜME AVCISININ SEYİR DEFTERİ

David Bork/ AİLE HER ŞEYDEN ÖNCE GELİR

Ali Özgenç / MÜŞTERİ DENEYİMİ TASARIMI

Mehmet Gerz / PİYASALARDA BOZULMA MI BAŞLIYOR?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz