Capital'de bu ay

İşte Şubat ayının başlıkları...

9.02.2017 17:00:060
Paylaş Tweet Paylaş
Capital'de bu ay

KAPAK

BİLANÇOYA SIKI TAKİP!

Şirket bilançolarını sıkı takibe alan CEO’lar alacaklar, borçlar ve stoklar gibi kalemleri yakından izliyor. Aralarında şirketlerini banka gibi yönetenler bile var!

 

SÖYLEŞİ

“POTANSİYEL ALICI OLMAYA DEVAM”

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, mevcut şartlarda 4,5 milyar dolar ciroyu geçmeleri halinde kendilerini çok başarılı sayacağını belirtiyor.

“YATIRIMLARA TAM GAZ DEVAM”

Mercedes-Benz Türkiye’nin yeni direktörler kurulu başkanı Süher Sülün, “Yatırımlarda hiçbir değişiklik olmadı. Tam gaz devam ediyoruz” diyor.

İNOVASYONDA BAŞARININ YENİ FORMÜLÜ

Yıkıcı inovasyon kavramının mucidi Prof. Clayton Christensen, en son “Yapılacak İşler” kavramını hayatımıza soktu. Christensen, inovasyonu bir kumar olmaktan çıkarmayı amaçlıyor.

 

ARAŞTIRMA

YAŞAM SINIRI AŞILIR MI?

Birçok sektör kârdaki düşüşü telafi edemedikleri için yaşam sınırında faaliyet gösteriyor. Bu yıl da sektörler için yaşam sınırının altına inişi kaçınılmaz görünüyor.

FAZLA ARTIŞ DÖNEMİ Mİ?

Artan maliyetlerden dolayı zamlar kaçınılmaz görünüyor. Yaptığımız fiyat araştırmasına göre farklı sektörlerden pek çok şirket, yüzde 8-15 bandında fiyat artırmaya hazırlanıyor.

AÇIK ARA LİDERLER!

Sektöründe açık ara lider olan markaları araştırdık. Pazarın açık ara lideri olan markaların hedefinde pazar payında geriye düşmeden rakiplerle arayı daha da açmak bulunuyor.

 

YÖNETİM

PERFORMANS TIRMANIYOR!

Türkiye’deki CEO’ların ücret paketinde performans payı yüzde 30-50 bandında seyrediyor. Ancak, sektöre göre çok daha yüksek oranlara çıkanlar da var.

TAVSİYELERİN EN KÖTÜSÜ!

İş dünyasının önde gelen isimlerin iş hayatlarında aldığı en kötü tavsiye neydi? Pahalıya mal olan kötü tavsiyelerin hikayelerini patronlara sorduk…

“TAKDİR ETMEK BAŞARIYI ARTIRIR”

ABD’nin efsanevi CEO’larından David Novak, “Araştırmamıza göre insanların yüzde 60'ı takdir edilmekten en az para kazanmak kadar motive oluyor” diyor.

 

FİNANS/BORSA

YENİ DÖNEM GERÇEKLERİ

Bankacılık sektöründe 2017’de farklı bir strateji izlenecek. Temkinli büyüme stratejisinin öne çıkacağı 2017’de, bankacılıktaki yeni dönemin trendleri bankacılık araştırmamızda!

“BÜYÜME 3 ALANDAN GELECEK”

2017’den umutlu olduğunu söyleyen Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü Faik Açıkalın, bu yıl kredilerde yüzde 15-19 ve mevduatta yüzde14-18 seviyesinde büyüme bekliyor.

“YENİ”  YARIŞI

BES’ten leasinge ve faktoringe kadar finans sektöründe yeni müşteri çekme yarışı yaşanıyor. Finansın her alanında 2017’de müşteri sayısının ciddi biçimde artması bekleniyor.

“STRATEJİK ORTAK ARIYORUZ”

Uzun vadeli hedeflerinin global oyuncu olmak olduğunu belirten Birleşik Ödeme Hizmetleri CEO’su İlker Sözdinler, “Bu amaçla stratejik bir ortaklık bakıyoruz” diyor.

BORSA 90.000’İ GÖREBİLİR

Portföylerde yüzde 40 hisse öneren İntegral Menkul Değerler Genel Müdürü Kıvanç

Memişoğlu, 2017’in ilk yarısında endeks için 85.000-90.000 bandını öngörüyor.

 

ÖZEL BÖLÜM/ DİJİTAL

DİJİTAL TÜKETİCİ NE İSTİYOR?

Bain&Company’nin “Dijital Tüketiciler” araştırması, 20-55 yaş arasında dijitalleşme oranının yüzde 65’e ulaştığını gösteriyor. Dijitalleşmiş tüketiciler yüzde 43 daha fazla harcıyor.

“DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN 3 KRİTİK ETKİSİ VAR”

Accenture Türkiye Genel Müdürü Dilnişin Bayel, “Dijitalleşmeyi sadece mevcut ürünü veya servisi dijital bir kanalda satmak gibi görürsek dijitalleşemeyiz” diyor.

“İLKLERİ YAPAN BANKA OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş, her yıl teknolojiye 100 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirtiyor.

 

YAŞAM

YAPMASAM NE OLURDU?

Hobisiz yaşam düşünemeyen CEO’lar, hobileri olmasıydı ne yapardı? Bu soruyu sorduğumuz iş insanlarının hemen hepsi hobilerinin iş ve özel hayatlarına önemli katkı yaptığını söylüyor.

 

KONJONKTÜR  

BÜYÜMEDE KALİTE SORUNU

Büyümede kalite sorunu yaşanıyor… Önümüzdeki dönemde ekonomik büyümenin kalitesini yükseltmek için yatırımların inşaattan çok üretken alanlara yöneltilmesi gerekiyor.

 

RICHARD BRANSON

PROJEKSİYON

KİTAP

İNSANLAR

ŞİRKET DOKTORU

İŞ’TE ANADOLU

DİJİTAL CEO

MEDIAPULSE

PAZARLAMA

ZİRVE YOLU

FINANCE SUITE

KİŞİSEL YATIRIM

 

 

 

 

GÖRÜŞLER

Ian Bremmer/ BAĞIMSIZ AMERİKA

Mehmet Öğütçü/ KÜRESELLEŞME KULVAR MI DEĞİŞTİRİYOR?

Yiğit Kulabaş/ TÜRKÇE VE YAPAY ZEKA

David Bork/ ÖLÜM İLE VERGİ

Al Ries/ TALEPKAR MÜŞTERİLER

Ali Özgenç / ORADA BURADA İNOVASYON

Gökhan Gümüşlü / BİREYSEL BANKACILIKTA MÜŞTERİ BAĞLILIĞI

Mehmet Gerz / DÖVİZE TCMB MÜDAHALESİ

 

 

 

 

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz