Ayda 20 milyon kişiye ulaşıyoruz

"Sosyal medya bizim için reklam ve medya değil, etkileşim kanalı...

8.04.2016 13:11:260
Paylaş Tweet Paylaş
Ayda 20 milyon kişiye ulaşıyoruz


Türkiye’de kullanıcıların yüzde 70’i 35 yaşın altında. Bizim sektöre odaklanırsak, kadınların günde 5 saati sosyal medyada geçiyor ve bu süre erkeklerden yüzde 10 daha fazla. Haliyle bu rakamları birleştirdiğinizde, sosyal medyaya duyarsız kalmak neredeyse imkansız.

Örnek vermek gerekirse bir mağazada alışveriş yaptıklarında aynı anda ellerindeki cep telefonu üzerinden bir ürün önerisi ihtiyacındalar. Ya da eve dönüp ürünü kullandıklarında nasıl kullandıklarını arkadaşlarıyla Facebook’ta paylaşıyorlar.

Bunlar tabii ki bizim için çok değerli şeylerdi. Biz de buradan yola çıkarak 3 yıl önce Facebook ile başladık. Facebook’ta bizim bugün 1,3 milyon kullanıcımız var.

Bugün hangi sosyal medya platformlarından iletişim yürütüyorsunuz? Sosyal medyada ne kadar etkinsiniz?
Hepsinde varız. Facebook’ta güçlü bir şekilde varlık gösteriyoruz. Aynı şekilde Instagram ve Twitter’da artan bir kullanıcı sayımız var. Onun dışında Pinterest, Vine gibi daha niş, yenilikçi yeni mecraları da proje bazlı kullanıyoruz. Bu beş kanalda varız ama en çok Facebook’ta etkiniz.

Çünkü Facebook’un öneminin ve Türkiye’de ne kadar büyüdüğünün ve kadınların ne kadar yoğun kullandığının farkındayız. O yüzden Facebook bizim sosyal medyada diğerlerine oranla daha çok kullandığımız bir mecra.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz