Kalpler sinema için attı

Akbank'ın 10 yıldır gönülden desteklediği İstanbul Film Festivali, bu yıl 33. kez perdelerini açtı. 150 bin izleyiciye ulaşan festivalde Akbank ilk kez hayata geçirdiği inovatif bir digital projeyle sinemaseverlere ulaştı.

11.11.2014 02:32:350
Paylaş Tweet Paylaş
Kalpler sinema için attı


Ölçümlerden elde edilen kalp ritimleriyle beraber oluşturulan afişlere tıklayan kullanıcılar, filmle ilgili detaylı bilgilere ulaşacağı sayfalara yönlendirildi. Akbank bu yenilikçi teknoloji projesinde filmlerle ilgili elde edilen sonuçları duyurmak için konvansiyonel mecralardan da faydalandı ve bu mecraları proje websitesinin bir uzantısı gibi konumlandırdı.

Taksim güzergahındaki metro istasyonlarında bulunan dijital ekranlarda filmlerin kalp ritmleri paylaşıldı. Proje kapsamında her bir film için ortalama kalp ritmleri belirlendi ve festivalin kalpleri en çok attıran filmi tespit edildi.

Korku filmleri klasikleri arasına girmeye aday “Karabasan” filminde, seyircilerin ortalama “Kalp Ritmi” 111,64 olarak hesaplanırken, festival seyircisinden büyük ilgi gören “Büyük Budapeşte Oteli” filminde “Kalp Ritmi” 101,26 olarak belirlendi.

Akbank’ın Festival seyircilerini projeden haberdar etmek için hazırladığı ve festival başlamadan yayına aldığı, katılımcıların en çok heyecanlandıkları, güldükleri ve duygulandıkları filmleri paylaştıkları sokak röportajı filmi 1 milyon 200 bin kez izlendi.

Kampanya büyük ilgi ile karşılandı. Gazetelerde ve sosyal medyada geniş yer buldu. Stevie International Business Awards’da Yılın Dijital Pazarlama Kampanyası da dahil olmak üzere 4 farklı kategoride altın ödül kazanan proje, Digital Communication Awards’da da “Yılın En İnovatif Projesi” dalında kısa listede yeralıyor.

Akbank bu kampanyasıyla daha önce sinema sektöründe denenmemiş bir projeyi bir ilke imza atarak gerçekleştirmiş oldu. Kampanya sonunda ise izleyicilerin filmlerle kurdukları duygusal bağı rakamlara döken Akbank, bu analiziyle de sinemaya farklı ve yenilikçi bir bakış açısı kattı.
    

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz