Formayı ıslatan yükselir

Index Grup İnsan Kaynakları Direktörü Timur Tiryaki ile sohbetimizden satırbaşları...

28 NİSAN, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Formayı ıslatan yükselir

Yani sahada en çok koşan, terleyen ve emek verenler. Elbette verimli ve etkili koşmak önemli, ama değerlerimize sahip, çok çalışan birinin kaçınılmaz olarak daha hızlı ilerleyeceği gerçektir. Kendini sürekli geliştirmeye açık olmak da ayrıca avantaj sağlıyor. Yani kritik konu çok çalışmak ve kendini geliştirmeye açık olmak” diyor. İşte Tiryaki ile sohbetimizden satırbaşları...

Şirketinizin nasıl bir İK stratejisi var?
Index Grup’ta 5 yıl önce başlattığımız bir dönüşüm süreci var. Dış danışman desteğiyle başlayan süreçte İK’nın temellerini incelemeye, görevleri, işleri ve yetkinlikleri tanımlamaya başladık. O süreçte şirketteki herkese açık kişisel gelişim programları ve seminerler başladı.

Orta kademeye ve üst yönetime yönelik koçluk çalışmaları yaptık. Çalışmaların 2,5 yıl devam etmesi sonucunda içeride komple dönüşüm için düğmeye bastık ve Index grubunun 20 yıllık personel yönetimi tarihinden insan kaynaklarına geçiş sürecini başlattık.

İlk olarak temellerini kurduğumuz performans sistemi, eğitim gelişim planları gibi tanımlanmış teorik bilgileri artık uygulamaya dönüştürmeye başladık. Kişilerin yıllık değerlendirmeleri, kişisel gelişim planları, hangi yollarda nasıl ilerleyecekleriyle ilgili İK danışmanlığı ve kimliği içeriden yürümeye başladı; İK takımını kurduk.

Bu takım seçme yerleştirme, eğitim, haklar ve yan haklar süreçleriyle ilgili daha çok hizmet üretmeye başladı. İKbir iç müşteri memnuniyeti ve iç pazarlama departmanı gibi çalışanlarımızın memnuniyetini yükseltecek programlar hazırladı.

Bu gelişimi destekleyen programlardan birkaç tanesi adını koyduğumuz, kendi içimizde markaladığımız şeyler oldu. Örneğin Index Grup Gönüllüleri diye bir gönüllülük platformu kurduk. “Sunuyorum” diye bir sunum teknikleri kulübümüz var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.